"Гаряча" натуралізація: Чим загрожує збірній України ситуація навколо форварда Мораеса

Федерації футболу Люксембургу та Португалії активно "педалюють" антиукраїнську футбольну кампанію

"Гаряча" натуралізація: Чим загрожує збі…

Непросто бути лідерами. Проти збірної України, яка з 4-ма очками очолила турнірну таблицю групи В, ополчилися відразу дві футбольні федерації, у команд яких нещодавно "синьо-жовті" відібрали важливі очки у матчах кваліфікаційного етапу Євро-2020. У вівторок увечері за чергою люксембуржці та португальці відіслали офіційні "кляузи" в УЄФА – для початку з наданням пояснень, а в перспективі і з можливим зняттям усіх очок із команди Андрія Шевченка.

Каменем спотикання стала натуралізація недавнього бразильця, а тепер "щирого українця" Жуніора Мораеса. Наші суперники посилаються на пункт D статті 7 статуту ФІФА, який свідчить, що для натуралізації гравець мав би проживати безперервно мінімум п'ять років після досягнення 18-річчя на території відповідної асоціації.

Такий же термін для надання громадянства передбачає українське законодавство. А в Україні жодних застережень у цьому плані не побачили. Мораес уперше перейшов до донецького "Металурга" в лютому 2011-го року, щоправда, в липні став гравцем болгарського ЦСКА. Та в липні 2012-го знову повернувся в Україну, грав за той же "Металург", "Динамо" та "Шахтар".

А "лазівку" знайшли в тому, що з лютого до червня 2017-го року, належачи "Динамо", Жуніор Мораес на правах оренди виступав за китайський "Тяньцзінь Цюаньцзянь". Ось за цю орендну перерву у Люксембурзі та Португалії і вчепилися, бо перебування бразильця в Україні до китайського періоду кар’єри складало 4 роки і 7 місяців.

Однак варто підкреслити, що в Китаї Мораес виступав, як гравець київського "Динамо", тож юристи наполягатимуть на тому, що це щось на кшталт службового відрядження. Зрештою, про такий нюанс знали ще раніше, і жодних претензій ніхто не висував.

Генеральний секретар ФФУ Юрій Запісоцький так прокоментував цю ситуацію різним українським інформаційним ресурсам: "Позиція Федерації футболу України полягає в тому, що у нас немає сумнівів, що набуття громадянства України Мораесом пройшло відповідно до чинного українського законодавства, і немає сумнівів в його постійному 5-річному проживанні на території України. Ми ретельно досліджували ситуацію навколо натуралізації Мораеса. Процедура натуралізації не порушена, дотримано всі позиції закону України "Про громадянство України". До того ж, ФІФА під час визначення достатності терміну постійного проживання в країні, посилається на національне законодавство".

Упевненість представників нашої федерації, звичайно, може дещо заспокоювати. Проте, з іншого боку, надто вже активно вчепилися у це питання люксембурзькі та португальські чиновники – і ця "масована атака" на Україну однозначно насторожує.

Зрозуміло, що зараз боротьба за Мораеса та наші очки у кваліфікації на Євро-2020 перейде у суто юридичну площину. Начебто сумніватися в українській правоті не доводиться, тим більше, що і схожих прецедентів у світовому футболі не відбувалося (в окремих випадках санкції накладали за порушення трохи іншого характеру), однак все одно у вболівальників тривога залишається. До того ж в УЄФА офіційні рішення теж не швидко оприлюднюють…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme