Футбольний "цирк": який футбол – такі і збори учасників Прем'єр-ліги

У четвер, 6-го грудня, мали відбутися збори клубів української прем'єр-ліги, на якому серед інших актуальних питань планували обговорити регламент наступного сезону

Тобто – чи варто збільшувати кількість учасників елітного дивізіону українського футболу до 16-ти колективів, чи ще залишати 12 команд.

Але… На зустріч не приїхали представники відразу 6-ти клубів – "Шахтаря", "Маріуполя", "Чорноморця", "Ворскли", "Олександрії" та "Львова". Пізніше, щоправда, львів'яни стверджували, що вони готувалися взяти участь у засіданні, мовляв, їхні представники перебували в той час у Києві, але чи то запізнилися, чи ще з якої причини на початок зборів не встигнули…

Хай там як, але регламент передбачає участь представників 8-ми клубів – саме стільки потрібно, щоби учасники зборів мали повноваження приймати якісь рішення. Тому зі "Львовом" стало би 7 клубів, а це теж виявилося би замало. Тож вийшов такий собі потужненький демарш…

Президент української прем'єр-ліги Томас Ґрім (на фото) дуже здивувався – він запевнив, що напередодні загальних зборів усі клуби підтвердили йому свою участь. Тож нічого не залишалося, як призначила дату нових загальних зборів учасників української прем'єр-ліги. Таким чином вирішили зібратися 20-го грудня. Не факт, що і тоді збереться кворум…

Генеральний директор "Зорі" Сергій Рафаїлов іронічно назвав кумедну причину настільки низької явки на загальні збори: "6 клубів не доїхали, 4 з них кажуть, що в них машини зламалися". На загальні збори ж з'їхалися представники "Динамо", "Зорі", "Арсеналу", "Олімпіка", "Карпат" і "Десни".

Віце-президент "Карпат" Олег Смалійчук (на фото) назвав усе це цирком: "Я вже назвав цю ситуацію цирком. Інше я висловив в обличчя колегам без камер. Так вчиняти несолідно щодо українського футболу. Останні багато років така тенденція, що у нас дві ліги. Перша – це два гранди, які борються за чемпіонство. Інші – це ми, прості смертні, які намагаються відстояти власну думку. "Карпати" за 12 чи за 16 команд? "Карпати" взагалі за те, щоби зібратися за столом і для початку поспілкуватися. Потім кожен уже вирішуватиме. Що робити далі, якщо і 20-го числа поламаються машини? Чесно, не знаю. Я вважаю, що це несолідно…"

Українська прем'єр-ліга виступила із заявою щодо загальних зборів учасників прем'єр-ліги: "Клуби мали обговорити та прийняти рішення у двох важливих питаннях – про можливе розширення прем'єр-ліги до 16-ти клубів, а також про боротьбу з договірними матчами. Загальні збори не відбулися у зв'язку з відсутністю кворуму (з'явилися 6 клубів за необхідних 8-ми).

За наявною інформацією, в клуби вранці надходили дзвінки із закликом не брати участі в запланованому зібранні. Також з'являлася інформація, що такі дзвінки надходили від співробітників чи представників української прем'єр-ліги. Офіційно заявляємо, що ніхто з української прем'єр-ліги таких дзвінків не робив і не закликав клуби не брати участь у зборах. Ця інформація не відповідає дійсності.

Зазначаємо, що питання, які мали розглядати на загальних зборах, дуже важливі й актуальні для українського футболу, адже договірні матчі не тільки негативно впливають на імідж футболу в Україні, а й ставлять під загрозу його існування як такий".

Питання з форматом змагань хочуть вирішити до нового року, адже вже в січні прагнуть розпочати переговори щодо реалізації телевізійного пулу. Дедлайн цього рішення – 31-го березень 2019-го року. Хай там як, але наразі питання зависло в повітрі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Мітки: #УПЛ