ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Європа проти арабського світу: Хто стане новим президентом ФІФА

Сьогодні відбудуться довгоочікувані вибори президента ФІФА, а ми знайомимо вас з усіма кандидатами
Depo.
26 лютого 2016 07:07
ФОТО: depo.ua
Європа проти арабського світу: Хто стане новим президентом ФІФА
Європа проти арабського світу: Хто стане новим президентом ФІФА

У виборах, які пройдуть 26 лютого, візьмуть участь принц Алі бін аль-Хусейн (Йорданія), шейх Салман бін Ібрагім аль-Халіфа (Бахрейн), Джанні Інфантіно (Італія и Швейцарія), Токіо Сексвале (ПАР) і Жером Шампань (Франція) .

Токіо Сексвале

62 роки. ПАР.

Хто стане новим президентом ФІФА: Підривник з СРСР, люди Платіні та Блаттера або нащадок пророка - фото 1
 
Відома в Африці особистість. Соратник Нельсона Мандели. У 1975 році пройшов військову підготовку в СРСР - фахівець з підривної справи. Отримав 18 років за участь в антиурядовій змові. У в'язниці просидів 13 років. Розглядався як можливий наступник на посаді президента ПАР - спочатку Мандели, а потім і Табо Мбекі. Має бізнес в гірничорудній промисловості, робив інвестиції в страхування і нерухомість, став одним з найбагатших людей ПАР. У період з 2009 по 2013 рік обіймав посаду міністра з питань житла. У червні очолив комітет ФІФА з розвитку футболу в Палестині.

Шанси: Відомий борець проти апартеїду, користується повагою у світі і насамперед у Африці. Має політичний досвід, але не футбольний. Занадто мало працює у ФІФА. З 56 голосів Африки може розраховувати на більшість.

Принц Алі бін Аль-Хусейн

39 років. Йорданія.

Хто стане новим президентом ФІФА: Підривник з СРСР, люди Платіні та Блаттера або нащадок пророка - фото 2

Людина, яка має дуже цікавий родовід. Третій син покійного короля Йорданії Хусейна і зведений брат нинішнього монарха Абдалли II, вважається прямим нащадком пророка Магомета.

З 1999 року командував силами безпеки в Королівській гвардії.

В 2008 році йому доручили створення і керівництво Національним центром з безпеки і кризового управління.

Наразі принц Алі є президентом Йорданської федерації футболу. З червня 2011 року до травня 2015 року - віце-президент ФІФА від Азії та член виконкому ФІФА.

В ході виборів президента ФІФА у травні протистояв Йозефу Блаттеру і програв у першому турі з рахунком 73: 133 

Шанси: Є противником Блаттера. У травні на його стороні був Платіні та УЄФА. Наразі УЄФА підтримає власних кандидатів. Алі також підтримає США.

Джанні Інфантіно

45 років. Швейцарія.

Хто стане новим президентом ФІФА: Підривник з СРСР, люди Платіні та Блаттера або нащадок пророка - фото 3

Генсек УЄФА працює у структурі європейської федерації з 2000 року.

Посаду генсека обіймає з 2009 року. Головний спікер УЄФА. Веде жеребкування - саме це і додає йому відомості серед шанувальників футболу.

Шанси: Інфантіно - кандидат від УЄФА. Отримає повну підтримку Європи та Росії.

Шейх Халіфа бін Салман Аль-Халіфа

49 років. Бахрейн.

 Хто стане новим президентом ФІФА: Підривник з СРСР, люди Платіні та Блаттера або нащадок пророка - фото 7
Член королівської сім'ї Бахрейна. З 2013 року президент Азіатської конфедерації футболу та віце-президент ФІФА. Підтримував Платіні. Але активно підтримував заявку Катару на проведення ЧС-2022, до якої наразі багато запитань.

Шанси: Найголовніший претендент на посаду президента ФІФА. Шейх Бахрейну наразі не є проєвропейським кандидатом. Також його не можна віднести до людей Блаттера, якого вважали слугою азіатських шейхів. Головний лозунг - повернути ФІФА на правильний шлях. Відбирати ЧС-2018 у Росії не буде.
 
Жером Шампань

57 років. Франція.

Хто стане новим президентом ФІФА: Підривник з СРСР, люди Платіні та Блаттера або нащадок пророка - фото 8
 
Під час ЧС-1998 Шампань зустрів Блаттера і згодом став його радником з міжнародних справ. Працював у ФІФА протягом 11 років. 

Він раніше висував свою кандидатуру на пост президента ФІФА, але не зміг отримати необхідні п'ять листів від національних федерацій на свою підтримку - необхідна умова для участі у виборах.
 
Шанси: Шампань - кандидат, який перетягуватиме європейські голоси Інфантіно на себе.У нього немає жодних шансів на перемогу. 

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор