"Динамо" проти ФФУ у CAS: Що треба знати про "Маріупольську справу"

Сьогодні спортивний арбітражний суд у Лозанні розгляне апеляцію "Динамо" на рішення ФФУ про технічну поразку за неявку на матч проти "Маріуполя" в 7-му турі чемпіонату у серпні

"Динамо" проти ФФУ у CAS: Що треба знати…

Апеляція киян була зареєстрована ще в грудні.

Що за "Маріупольська справа"

Влітку 2017-го основа, "молодіжка" та юнацька команди київського "Динамо" не приїхали у Маріуполь на матчі чемпіонату України влітку, мотивуючи це відсутністю гарантій безпеки у місті, що знаходиться за 25 км від зони бойових дій. При цьому, ФК "Маріуполь" отримав атестат на участь в Прем'єр-лізі і клубу було дозволено приймати суперників у себе вдома. "Динамо" стало єдиним клубом, який побоявся їхати в українське місто.

Через це КДК ФФУ згодом зарахував "Динамо" технічну поразку 0:3. Кияни пішли в Апеляційний комітет ФФУ, який відхилив їхню апеляцію. Після цього "Динамо" процедурно мало право звернутися у CAS, що і зробило.

Що таке CAS

Спортивний арбітражний суд в Лозанні - незалежна інстанція, в якій розглядаються спортивні спори. Саме туди, зокрема, зверталися відсторонені від Олімпіади через допінг російські спортсмени і частково виграли справу проти МОК. І саме CAS в 2013-му році розглядав справу щодо "договірняка" "Металіста" проти "Карпат", через що харків'ян викинули з Ліги чемпіонів.

CAS складається із суду першої інстанції і апеляційного суду. Керівний органом CAS є Міжнародна спортивна арбітражна рада. Він працює за Кодексом міжнародного спортивного арбітражу. "Маріупольську справу" розглядатиме комісія арбітрів суду (найчастіше їх три).

Як прийматиметься рішення

CAS розглядає апеляції за правилами тієї інстанції, на рішення якої подається скарга. Тобто, в "Маріупольській справі" CAS керуватиметься дисциплінарними правилами ФФУ - просто перевірятиме, наскільки вірно Апеляційний комітет ФФУ тлумачив власні "футбольні закони". Якщо все вірно - "Динамо" програє справу.

Апеляційне рішення розглядається близько трьох місяців з моменту потрапляння справи в комісію. Враховуючи, що "Динамо" звернулося у CAS в грудні, то підсумкове рішення по цій справі очікується в березні. Навряд чи результати будуть 12-го лютого, у день розгляду.

Хто бере участь

"Динамо" у CAS представлятиме президент клубу Ігор Суркіс.

ФФУ - президент Андрій Павелко, генеральний секретар Юрій Запісоцький, глава ПФЛ і член виконкому ФФУ Сергій Макаров.

Свідками "Динамо" в CAS будуть перший віце-президент ФФУ Олександр Бандурко, віце-президент ФФУ Ігор Кочетов та член виконкому Артем Франков.

Свідками з боку ФФУ в CAS на слуханні будуть віце-президент "Маріуполя" Андрій Санін, віце-президент "Ворскли" Олег Лисак та президент "Вереса" Олексій Хахльов.

В кінці січня "Динамо" і ФФУ обмінялися звинуваченнями. Кияни звинуватили ФФУ в затягуванні справи, оскільки за їхніми словами, федерація відмовилася від прискореної процедури, що дозволяла дізнатися остаточне рішення до 20 лютого 2018 року. За кілька днів Федерація футболу України виступила із власним звинуваченням, підкреслюючи, що саме київський клуб затягує цей процес, намагаючись змінити процедуру розгляду справи, через що рішення може не бути отримане в перших числах березня. І взагалі, справа ризикує призвести до іміджевих втрат України напередодні фіналу Ліги чемпіонів в Києві у травні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme