Євро-2020: Чому матчі із Сербією стануть для України кривавими

Вчора відбулось жеребкування європейської кваліфікації Євро-2020, яке проходило у конференц-центрі Дубліна

До "жовто-блакитних" жереб на Євро-2020 був не надто лояльним, адже нашій команді дістались міцні європейські збірні: Португалія, Сербія, Литва і Люксембург. І якщо португальці є діючими чемпіонами Європи, що вже визначає їхній високий статус, то з когорти аутсайдерів ми отримали команди, які здатні створити серйозні проблеми.

Варто визнати, що основним конкурентом збірної України у кваліфікації до Євро-2018 стануть серби, адже окрім спортивної складової вони можуть нам створити додаткові нефутбольні проблеми.

По-перше, всім добре відомо, що між Сербією та Росією панують дружні відносини, тому матчі кваліфікації стануть додатковим важелем тиску на українську сторону. Крім того, у багатьох областях України був введений воєнний стан, а підконтрольні Росії бойовики на Донбасі в будь-який момент можуть загострити ситуацію на фронті. Це стане додатковою можливістю для маніпуляцій через УЄФА для переносу або відміни матчів на українській території. А недавній приклад "Ворскли" у Лізі Європи - яскраво підтверджує цей факт. УЄФА особливо не вникає у суть проблем України і просто робить кроки, які вигідні певним впливовим людям в корумпованій структурі.

По-друге, ультрас сербської збірної є чи не найкращими друзями російської сторони. Вже відомі випадки, коли фани наших майбутніх конкурентів по кваліфікації підтримували "ДНР" та російських бойовиків, які воюють на території України.

У 2014 році ультрас "Црвеної Звезди" висловили підтримку терористичній організації, за яку воюють терористи з Росії. Цікаво, яка позиція у сербів до незалежності Косово, адже в цій ситуації можна побачити певну непослідовність.

Крім того, агресивним фанатам під силу зірвати матч кваліфікації як на чужій території, так і у власних стінах. Зовсім не виключено, що для підсилення провокацій до "братських" сербів приєднаються радикальні персонажі з Росії, які разом можуть створити великі проблеми для правоохоронних органів. Також можливі провокації на вулицях українських міст для створення "телевізійної картинки" в російських ЗМІ.

По-третє, збірні України та Сербії є приблизно однакового класу, ми ставимо однакові завдання, у нас схожі амбіції. Цілком можливо, що саме доля путівки на Євро буде вирішуватись в очних протистояннях. Саме тому варто очікувати від сербських футболістів очікувати провокацій та "брудної" гри безпосередньо на футбольному полі. Такий накал емоцій може вилитись у червоні картки та додаткові дискваліфікації, що відчутно ослабить нашу команду.

Зважаючи на всі ці загрози, потрібно максимально налаштуватись на непросту боротьбу, яка буде проходити не лише на футбольних полях, але й на політичному фронті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор