Чи поб'є футболіст Маліновський трансферний рекорд Шевченка

Гравець збірної України та "Аталанти" Руслан Маліновський видає неймовірну результативну серію за італійський клуб

Любомир Чотирбок

Український хавбек зробив три результативні дії в четвертому матчі поспіль (два асисти і гол у ворота "Брешії" – 6:2) – раніше були гол "Ювентусу" і асисти в поєдинку з "Сампдорією" і "Кальярі". Всього на рахунку Руслана 7 голів і 4 асисти в 29 матчах Серії А.

На перший погляд в Маліновського усе чудово складається в одному з найтоповіших європейських чемпіонатів, але якщо глибше розібратись у ситуації, то виникає багато запитань. Українському хавбеку варто задуматись над зміною команди вже після завершення поточного сезону, і ось чому:

По-перше, головний тренер бергамасків Джанп'єро Гасперіні не довіряє Маліновському достатньо ігрового часу. Українець навіть після виходу на заміну демонструє високий рівень гри, забиває голи і віддає важливі асисти. Виявляється, що цього недостатньо для 62-річного наставника, який вперто залишає нашого співвітчизника на лаві для запасних, або ж змінює його в другій половині зустрічі. В останніх п'яти зустрічах Руслан з'являвся у старті тричі, і це навіть при вражаючій результативності.

По-друге, за українським хавбеком вишикувалась черга з англійських, іспанських та італійських клубів. Серед європейських "середняків" просочувались такі назви, як "Фіорентина", "Вест Хем", "Наполі" і навіть лондонський "Челсі". Маліновський зараз перебуває на піку своєї форми, а це чудова нагода змінити клуб на більш сильний, підписавши при цьому вигідний контракт.

По-третє, як не крути, "Аталанта" – це середняк італійського футболу. Руслану вже йде 28-й рік, і вже через два-три сезони його трансферна вартість та й фізичні кондиції різко підуть донизу. Часу зовсім обмаль для реалізації себе як футболіста ТОП-класу, тому варто рухатись кар'єрною сходинкою догори.

Поки що українцю це вдається на сто відсотків. Ланцюжок із "Зорі", "Генка" та "Аталанти" може доповнитись гучною назвою, а трансферна ціна обов'язково поб'є український рекорд.

Найдорожчим трансфером за участю українця залишається перехід Андрія Шевченка з "Мілана" в "Челсі" в 2006 році. Тоді Роман Абрамович не пошкодував 43,88 мільйона євро. Друге і третє місце ділять між собою Дмитро Чигринський і Андрій Ярмоленко – "Шахтар" і "Динамо" виручили за продаж своїх лідерів по 25 мільйонів.

За інформацією українських ЗМІ, англійський клуб ще зовсім недавно зробив "Аталанті" пропозицію. Якби клуб з Бергамо прийняв її, то був би зафіксований новий трансферний рекорд вартості українського футболіста. Це перебило б переходи Тимощука, Ярмоленка і Шевченка. Але "Аталанта" відмовила – назвала ще більшу суму. Руслан Маліновський близький до нового виклику в кар'єрі, головне його не "проспати".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Футбол