"Будете грати в Донецьку": Чому Нацкорпус не хоче "пресувати" Палкіна

Акція із блокадою автобусу "Шахтаря" ультрасами, що називають себе представниками Нацкорпусу, через змістовне наповнення виглядає звичайним популізмом

Андрій Коваленко

Вчора представники фанатських груп Kharkiv City Patriots і донецького The Club, зупинили автобус "Шахтаря", щоб поговорити про непатріотичну позицію донецької команди. На початку відео один з ультрас говорить, що вони є представниками Нацкорпусу.

Приводом до розмови став випадок перед матчем 17-го туру "Олімпік" - "Шахтар", коли "гірники" нібито відмовилися виходити на матч у футболках "Мій тато - Герой". Нагадаємо, що це акція Федерації футболу учасників АТО, згідно із якою команди на поле мали вивести діти АТОвців. Акція - повністю добровільна. Клуб у футболках не вийшов, не дозволив навіть дітям їх одягнути, а потім заявив, що це була "підстава".

Представники Нацкорпусу зазначили у розмові, що вони прийшли поговорити не тільки про цей випадок, мовляв, "Шахтар" послідовно демонструє неповагу до українського, закидаючи гравцям, що вони не співають гімн, фотографуються із сепаратистами (2014-й рік), не пояснюють свою позицію і так далі. І, якщо ситуація не зміниться, то вони будуть грати в Донецьку.

"Якщо ви завтра не одягнете ці футболки, ми будемо вимушені вирішувати з вами ситуацію. Розбиратися з вами будуть не МВС, не силові структури, а ми...українці", - зазначив один із нацкорпусівців.

"У вас сепарський клуб, який не визнає жодну країну", - викрикував хтось із натовпу.

Гравці ж "Шахтаря" - розмовляли П'ятов, Степаненко і трошки Ракицький - запевняли, що непублічно допомагають АТОвцям, а ситуація із футболками була підставою - лише за годину до гри вони дізналися про акцію.

В цілому, розмова завершилася мирно, Степаненко пообіцяв, що у сьогоднішньому матчі Кубка України з "Вересом" "гірники" одягнуть футболки на підтримку армії і всі роз'їхалися.

Втім, ця історія залишила багато запитань.

По-перше, представники Нацкорпусу наїхали на футболістів клубу "Шахтар". Втім, чомусь вони не пішли до офісу гендиректора Сергія Палкіна, що знаходиться в одному з готелів Києва, який в першу чергу відповідальний за те, що клуб не одягнув футболки. І закидали футболістам що вони відповідальні за клуб. Чому не пішли туди? Думаю, відповідь на це запитання кожна людина з мозком сама знайде...

Безперечно, кожен футболіст має власну думку і позицію. Втім, гравці - це найняті співробітники. І вони не відповідають за позицію всього клубу, яку формує керівництво - Рінат Ахметов і через нього Сергій Палкін. Це звичайна службова ієрархія. Тим більше, що футбольний клуб навіть в теорії не може мати чітку політичну позицію. А всі "закиди" нацкорпусівців стосуються виключно політичних моментів. У клубі керівництво може мати одну позицію, гравці та фанати іншу. Втім, це виключно проблема "Шахтаря", що керівництво досі не спромоглося піти від політики і дозволити гравцям публічну свободу вибору. Замість цього ми спостерігаємо тиск на футболіста Коваленка, який був змушений видалити пост в "Інстаграм" із госпіталя з пораненими АТОвцями, небажання одягати футболки, вмикати гімн України на початку матчів і так далі. Такою поведінкою клуб своїми руками зробив все можливе, щоб його можна було знищувати в інформаційному полі. Створив всі приводи до організації провокацій - якщо це таки справді провокація, як каже Палкін.

По-друге, сам випадок можливої провокації... Щоб її уникнути - можна було просто одягнути футболки. Історія "Шахтаря" - це не випадок із "Динамо" і Маріуполем. Суркіс своїми руками створив ситуацію, коли клуб, що асоціювався із патріотизмом, не поїхав у прифронтове місто і був принижений. "Шахтар" же від самого початку конфлікту вів політику, яка викликає багато запитань. Заборона пісень про Путіна на "Донбас Арені", потім переїзд і всі ті історії, про які говорилося вище - це послідовна політика керівництва "Шахтаря". Закономірно, що виглядає все так, що Рінат Ахметов не підтримує Україну, клуб "сепарський", про що кажуть нацкорпусівці, і так далі. Відповідей, чи справді це так, або не так - ми не чуємо. Тому і залишається гадати, чи підтримує Ахметов і, відповідно, "Шахтар" терористів, або, навпаки - є патріотами України і просто бояться за близьких, які лишилися на Донбасі.

По-третє, коли Сергій палкін звинувачує когось у провокаціях і робить із себе та клубу жертв, йому варто нагадати, що він і медіаресурси, пов'язані із "Шахтарем", займаються відвертою пропагандою. Варто нагадати історію з "Динамо" і Маріуполем, і загалом - щонеділі увечері кожен глядач може оцінити інформаційну політику команди Ахметова, переглянувши на ТК "Футбол" програму Олександра Денисова.

По-четверте, біда в тому, що наш убогий футбол остаточно замінили скандали. Мізерна відвідуваність і постійна гризня між Суркісами та Ахметовим. Інколи, навіть виникає думка, що краще б їх обох взяли і запустили на Місяць - NASA якраз планує там космічну станцію збудувати. Причому, як перший так і другий не розуміють чи не хочуть чути, що вся ця інформаційна війна і провокації - це наслідок поведінки їх обох. І кожен з них воює не зовсім гідними методами. Щодо Нацкорпусу - у Харкові вчиться донька бойовика Корнета. Але вона їх, чомусь, взагалі не цікавить.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Футбол