ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Борги "Олімпійського". Що відбувається з головним стадіоном України

Напередодні з'явились чергові новини про борги головної футбольної арени країни, через які вона, ймовірно, не зможе прийняти матч "Динамо"

Depo.
9 серпня 2017 08:00
ФОТО: depo.ua

Проте, звідки з'явилися борги в стадіону, котрий регулярно приймає матчі "Динамо".

Історія з боргами: Ще в березні з'явилась інформація, що власність і рахунки НСК "Олімпійський" заарештували через борг у 2 мільярди гривень. Державна аудиторська служба провела фінансовий аудит діяльності "Олімпійського" за період 2012-2016 років. Головною з причин збитковості є значна частина амортизаційних відрахувань на об'єкти, які були реконструйовані та побудовані до проведення Євро-2012. Сталося це тому, що держава не виконала своїх зобов'язань щодо повного фінансування робіт. Арена вже протягом п'яти років має борги і не має достатньо коштів для погашення, оскільки доходи мають сезонний характер. Та й зароблених грошей вистачає переважно на виплату заробітної плати, сплату комунальних послуг та інші витрати, пов'язані з утриманням стадіону.

Олімпійський і фінал Ліги чемпіонів: Нагадаємо в травні наступного року НСК "Олімпійський" повинен прийняти фінал найпрестижнішого єврокубка. Наприкінці весни експерти УЄФА поставили перед Україною ряд умов, які повинні бути виконані до жовтня. Фахівці вказали на необхідність покращення роботи служби безпеки, зокрема, посилення заходів для недопущення терактів, удосконалення огляду глядачів перед матчем, професійної підготовки стюартів, забезпечення передачі фото- та відео-матеріалів правопорушень до правоохоронних органів та створення ефективної системи недопущення порушників на стадіон. Серед першочергових вимог УЄФА також розробка плану транспортного сполучення між аеропортами і центром Києва на час проведення фінальних матчів.
"Нам вказують на ті проблеми, які накопичилися ще з 2011 року, коли стадіон був відкритий після реконструкції. Є багато дрібних, але важливих питань: електроенергія, обслуговування стадіону, відео спостереження. Все це потрібно інспектувати в відповідниками з нормами UEFA", - сказав Павелко після візиту експертів.

Як розвиватиметься ситуація? Зважаючи на те, що на проведення фіналу є гарантії державних органів влади, тож серйозних проблем навряд чи варто очікувати. Тим паче, як бачимо, що під час нарад з представниками УЄФА питання "боргів часів правління Януковича" гостро не стояло. Мабуть, дорожня карта вирішення проблеми вже є. Зрозуміло, що грошей від проведених матчів та концертів ніколи не вистачить, щоб розрахуватися повністю. Тому або державі доведеться вишуковувати фінансовий резерв, або фірми, яким "Олімпійський" винен - погодяться списати борги. Проте так чи інакше, "смертельних ризиків" немає. А пізно ввечері київський клуб таки оголосив продаж квитків на "поєдинок без глядачів" з "Зіркою" на НСК "Олімпійський" ще раз доводить, що ситуація повністю під контролем. Та й керівництво арени вже неодноразово наголошувало, що практично не існує механізму відімкнення арени від електропостачання чи інших комунальних благ. Тож поки тріумф любителів "зради" поки відкладається.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор