12 чи 16: чим міряються керівники українських футбольних клубів

То ж скільки команд має бути в елітній лізі українського футболу?

12 чи 16: чим міряються керівники україн…

Дискусія на цю тему лише стартувала, і вона лавиною розростатиме аж до прийняття офіційного рішення. Знову (а коли такого не було?) наш футбол розділено на два табори – флагманами на кожному з них традиційно є "Шахтар" і "Динамо" (а хтось сумнівався?).

Свіжу кістку кинув епатажний наставник "Арсенала-Київ" В'ячеслав Грозний, мовляв, потрібно збільшити українську Прем'єр-лігу з 12-ти до 16-ти команд. Логіку хитрого керманича "каштанчиків" можна зрозуміти – відчуває, що у випадку залишення старого регламенту його команда – перший претендент на виліт з еліти до Першої ліги.

А далі пішли емоційні коментарі. Це генеральний директор "Шахтаря" Сергій Палкін: "Головне питання в тому, що мають бути певні критерії, чому ми повинні перейти до 16-ти клубів. Напрямки дуже прості – спортивний результат, інфраструктура, прибутковість і думка бродкастерів із приводу цієї ситуації. Бо просто так ґрунтуватись на листі "Арсенала-Києва", який хоче, щоби стало 16 клубів, – це непрофесійний підхід. Вважаю, до цього треба підходити дуже серйозно… З боку це виглядає, ніби це політична гра. Комусь хтось щось обіцяв, тому всі кинулися це виконувати. Але до цього треба підійти дуже серйозно, бо ми таким рішенням знищимо і Прем'єр-лігу, і Першу лігу, просто розмиємо ці поняття. З нас сміятиметься вся Європа".

А це заступник генерального директора "Динамо" Сергій Мохник: "Металіст 1925" – 45 тисяч стадіон, інфраструктура, база. "Дніпро-1" має європейського стандарту стадіон. "Волинь" має хороший стадіон, своїх уболівальників. "Оболонь-Бровар" – не думаю, що деякі команди зараз, навіть із першої шістки УПЛ, можуть таким похвалитися. "Динамо" однозначно за те, щоби наступного сезону було 16 команд. Якщо ми гратимемо в якісь ігри та залишимо 12 клубів, це буде просто злочином перед українським футболом".

Частково "динамівську" позицію підтримав і президент ПФЛ Сергій Макаров: "Ми розуміємо, що ослабимо себе, але, з іншого боку, ми всі працюємо на вершину піраміди, на УПЛ, тому ми до такого готові. Мінімум 4 команди вже готові до підвищення у класі. Далі дивіться – є "Інгулець", який вже розпочав будувати новий стадіон, навіть за мірками єврокубків. Він робить усе правильно, із запасом розвиває інфраструктуру. У планах – закінчити будівництво до кінця цього сезону. У випадку з "Колосом", наскільки ми знаємо, ось уже восени, в листопаді, розпочинають модернізацію стадіону. У планах – закінчити її в кінці цього сезону".

В аргументації обидвох сторін суперечки можна знайти чимало "блох". Однак до нових реформ українського футболу кардинально зі знаком "мінус" поставилися саме в донецькому таборі. Подекуди після висловлювань "шахтарського" крила здається, що їм видали однакові методички – "Європа з нас сміятиметься". А зараз хіба не сміється?.. Або ні, ось так: хіба їй не байдуже до наших проблем?...

Хай там як, але обережні обіцянки першолігівцям з'явилися ще перед початком сезону. Сказали, що відразу 5 колективів можуть перейти до Прем'єр-ліги. За цією схемою остання команда еліти (наразі згаданий вище "Арсенал") зіграє перехідні ігри з колективом, який посяде 5-те місце рангом нижче. А 4 найкращі в Першій лізі автоматично піднімуться вище. Логіка в цьому теж була – ті ж Дніпро, Харків, Луцьк, як, безсумнівно, футбольні міста, заслуговують на Прем'єр-лігу. Навіть винниківський "Рух" і волочиський "Агробізнес", які на теперішній момент пасуть задніх у Першій лізі, втішилися – коли ще з'явиться такий шанс застрибнути сходинкою вище?.. Однак зараз щось пішло не так…

Нинішню картину у понеділок змалював (правильно чи ні – не беремося стверджувати) все той же В'ячеслав Грозний: "Наскільки мені відомо, остаточно ще не вирішено, що наступного чемпіонату буде теж 12 команд. Тільки 4 клуби з 12-ти проти розширення УПЛ, 8 клубів підтримують формат із 16-ма командами". Але позиції "Шахтаря" в сучасному укрфутболі дуже сильні. Тому далі буде…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook