Поламані ліфти роздору: Як депутати Кличка "наїхали" на його чиновників

Навіть представники промерської більшості вже незадоволені деякими керівниками комунальних підприємств. Бо останні навіть не можуть освоїти бюджетні кошти, виділені на інфраструктуру міста

  • Київ
  • 21 листопада 2017 18:30

Поламані ліфти роздору: Як депутати Клич…

Чергове засідання сесії Київради, 21 листопада, розпочалося з того, що депутати оновили рекорд із запізненням на роботу. Якщо раніше депутати могли розпочати роботу із запізненням на 30 хвилин, то останнє засідання розпочалося о 10:50 замість запланованих 10:00. Потеревенити у кулуарах Київради і попити кави – це вже звичне явище для депутатів. А увесь світ – чи бодай столиця – нехай зачекає.

На самому початку засідання депутати нарешті "розібралися" зі сквером імені Косіора. Саме цей комуністичний прихвостень був одним з організаторів Голодомору в Україні у 1932-1933 роках. Майже десять років тому у цьому сквері неподалік нинішньої станції метро "Лук'янівська" знесли його погруддя, але лише зараз влада міста вирішила закінчити справу, надавши скверу імені Косіора ім'я українського воєначальника Петра Болбочана.

Також депутати створили чергове комунальне підприємство – "Київська стоматологія". На думку очільниці Департаменту охорони здоров'я Валентини Гінзбург, тепер кияни зможуть отримувати суперякісні послуги, лікуючи зуби у закладах, що працюють під егідою нового підприємства. Начебто сьогодні стоматологічна галузь у столиці перебуває у повному занепаді, а нова назва, під якою працюватимуть стоматполіклініки, має покращити ситуацію. Втім, деякі депутати Київради наголосили на тому, що у КП "Київська стоматологія" немає навіть затвердженого статуту. На це Валентина Гінзбург лише відповіла, що усе в них є. Зрештою, за допомогою промерської фракції рішення про створення нового комунального підприємства було ухвалене.

Втім, найбільший резонанс виклало питання про внесення змін до Програми соціально-економічного розвитку Києва на 2017 рік. Саме згідно цієї програми, виділяють багато грошей на покращення інфраструктури міста. Загалом зі спеціального фонду бюджету Києва пропонувалося забрати більше півмільярда гривень. За ці гроші мали покращити стан, зокрема, житлово-комунального господарства, яке й так дихає на ладан. Найбільша дискусія розгорнулася довкола вилучення майже 19 млн. гривень з програми ремонту ліфтів у житлових будинках.

Багатьох депутатів це не на жарт обурило, мовляв, у Києві й так ситуація з ліфтами катастрофічна, а тут ще й чиновники Кличка намагаються урізати навіть ті мізерні кошти, що виділяються. Наприклад, на поточний рік на ремонт ліфтів у столиці депутати Київради заклали лише трохи більше 100 млн. гривень, у той час як для приведення до ладу усіх несправних підйомників потрібні мільярди гривень. У Київській міськдержадміністрації, яка має виконувати рішення Київради, виправдовуються, що 19 млн. гривень з ліфтів треба "знімати", адже ці кошти все одно вже не встигнуть освоїти до кінця року. І тут виявилося, що роботу з ремонту ліфтів у Києві фактично зірвало комунальне підприємство "Київбудреконструкція". Деякі депутати навіть закликали впровадити покарання для керівників комунальних структур, які зривають плани з покращення життя у столиці. Але більшість Кличка у Київраді все ж більше схилялася до того, що потрібно просто заслухати до кінця року звіт стосовно того, чому не були виконані плани з ремонту тих чи інших об'єктів, на які виділяли немалі кошти.

Проте навіть у фракції "Солідарність", яка зазвичай захищає чиновників Кличка, були депутати, які жадали "крові" директора комунального підприємства "Київбудреконструкція". Мовляв, у 2015 році це підприємство завалило роботи з капремонту житла, минулого року була зірвана програма оновлення спортзалів у школах, і ось цього року – ліфти. Були навіть заклики ледь не звільнити директора провального підприємства Ярослава Мусієнка. Врешті-решт, голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства Володимир Бондаренко пообіцяв поставити на розгляд цієї комісії питання про звільнення керівників комунальних підприємств, які не встигають освоювати бюджетні гроші.

Усе це виглядає смішно в час, коли за гроші можна придбати і зробити усе. Але комунальні підприємства під керівництвом команди Кличка примудряються завалити проекти, на які вже є кошти. Мовляв, не встигаємо освоїти гроші.

Дивно, але перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс не бачить в цьому нічого страшного. На його думку, неосвоєні гроші треба просто перекинути на інші проекти, які можна без проблем реалізувати. Примітно, що за словами самого Пліса, він так і "не знайшов" винних у зриві програми ремонту ліфтів у 2017 року.

Між тим, в процесі жвавої дискусії виявилися факти, які можуть дещо пояснити, як "злітають" проекти. Бо виявилося, що бувають випадки, коли Київрада проголосувала певне рішення, але КМДА, яка має його виконувати, по півроку не підписує документи, що дають "зелене" світло на виконання проекту. Причому такі обвинувачення лунали з вуст депутатів Київради від промерської фракції. Начебто Київська міськдержадміністрація бойкотує ті чи інші рішення депутатів міськради. Але, як завжди це буває, далі балачок ці закиди не пішли. Досхочу насперечавшись, майже 80 депутатів Київради підтримали внесення змін до Програми соціально-економічного розвитку на 2017 рік. Тобто таки проголосували за зняття тих 19 млн. гривень з програми ремонту ліфтів.

Що несподівано "просяде" наступного року, лишається здогадуватися. Але те, що проблема ця давня, системна, і вирішувати її ніхто не збирається, очевидно.

ФОТО: kmr.gov.ua

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme