Чому "Шахтарю" варто змінитися заради Бланко Лещука

Густаво Бланко Лещук продовжує вражати своєю статистикою в матчах за "Шахтар", але є у грі "гірників" і їх новачка помітне протиріччя

Depo.
17 лютого 2017 08:00
ФОТО: depo.ua

Кращий бомбардир команди на зимових зборах, а тепер ще і автор єдиного переможного голу "Шахтаря" в матчі Ліги Європи проти "Сельти" – здавалося б, варто тільки порадіти за Густаво Бланко Лещука, початок кар'єри якого в складі "гірників" видався неймовірним. Проте не все так просто. І якщо в товариських матчах це не кидалося у вічі, то в грі проти "Сельти" було сильно помітно, як аргентинець лише намагається призвичаїтися до стилю команди, і в багатьох випадках у нього це не виходить.

Це прозвучить дещо нелогічно, але Бланко Лещук для "Шахтаря" якийсь "занадто ефективний"! Ні, насправді. "Гірники" не звикли, аби їх форвард реалізовував момент з першої ж спроби, згадати лише Луїса Адріано, якому іноді треба було створити десяток моментів для голу. А тут людина опиняється у потрібному місці і у потрібний час і кладе переможний гол у ворота непростого суперника з топ-чемпіонату Європи. І от же у чому дилема – ефективність Густаво, звичайно, великий плюс для "Шахтаря", тільки от стиль гри "гірників" не до кінця підходить Бланко Лещуку, і іноді швидкий комбінаційний футбол команди Фонсеки для аргентинця видається надто складним для розуміння.

Звичайно, це все ще можна списати на мінімум часу, який проводить гравець із командою і вважати, що форвард ще звикне до нових реалій. Але за тією кількістю випадків, коли Бланко Лещук у Віго охоче відтягувався назад у пошуках м'яча, можна зробити висновок, що самому гравцю більше подобається простіший футбол, в який він грав у "Карпатах", а не "багатоходівки" від бразильського десанту в півзахисті "Шахтаря", що іноді змушують плутатися і самого форварда.В цій ситуації є два варіанти розвитку подій: або Бланко Лещук насправді спробує перебудуватися під новий для себе формат футболу, або ж Фонсека може трошки перебудувати гру свого півзахисту під Бланко Лещука. Ніхто не каже про те, що треба повернутися до примітивного футболу з постійними навісами на голову аргентинця, але все ж навіть цих самих банальних навісів має бути більше.

Атаці "Шахтаря" треба дозувати частку комбінаційного футболу по відношенню до простих пасів на форварда, і це може стати корисним навіть в плані різноманітності дій. Коли від "гірників" чекатимуть чогось з їх "фірмового арсеналу", вони можуть здивувати "лонг болом" чи "кросом" на свого форварда, який, судячи з усього, звик у "Карпатах" до того, що гольових моментів за матч багато не буває, і ця звичка наразі стала найбільшим козирем Густаво Бланко Лещука. Принаймні, на матч-відповідь проти "Сельти" у Харкові тільки травма аргентинця дозволить вийти на поле в стартовому складі його конкурентам за місце на вістрі атаки. Але ж будуть інші суперники, інші, більш важкі матчі, і от там "Шахтарю" і його форварду знадобиться більше гармонії у "стосунках". І над цим Фонсеці варто задуматися вже зараз.

Читайте також: Нестрашна "Сельта" і дивний Срна: 5 висновків з матчу "Шахтаря" у Віго

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор