ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Збірна Росії з плавання систематично вживала допінг, - The Times

британські ЗМІ продовжують розповідати про допінг на Росії
Depo.
23 березня 2016 13:16
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Сектор, англійська газета The Times провела розслідування в російській системі плавання і з'ясувала, що в команді відбувалося систематичне вживання заборонених препаратів.

Газета стверджує, що лікар Сергій Португалов, член медичної комісії Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) і Всеросійської федерації плавання (ПФД), безпосередньо пов'язаний з допінговими випадками в російському плаванні. Він постачав медикаментами команду.

Починаючи з 2009 року, коли лікар був вперше залучений до збірної, було зафіксовано 23 порушення антидопінгових правил. За даними видання, Росія приховала позитивні допінг-проби двох плавців на еритропоетин, при цьому вони не були покарані.

Повідомляється, що можливість відсторонення російських плавців від змагань збільшується через ці обставини, дані розслідування вже відправлені до ВАДА (WADA).

"Повинні бути значні наслідки. Все інше було б нечесним по відношенню до чистих спортсменів. Ми вважали за краще, щоб всі країни прийняли участь в Олімпіаді, але за умови, що це не піде на шкоду чесним спортсменам", - зазначив глава американського антидопінгового агентства (USADA) Тревіс Тайгерт.

Один з керівників російського плавання заявив, що не стане коментувати дану інформацію через побоювання за своє життя.

"Якщо я буду говорити з вами, то закінчу під першим же поїздом на одній з московських станцій, так само, як і інші, хто знає занадто багато", - цитує керівника VG з посиланням на The Times.