ЄС не потребує "Північного потоку-2", - єврокомісар

Член Європейської комісії з енергетики та кліматичних змін Мігель Аріас Каньєте вкотре заявив, що газопровід "Північний потік-2" не становить пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу

Про це Каньєте заявив на прес-конференції, представляючи в Брюсселі у п'ятницю третю доповідь про стан Енергетичного союзу ЄС, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Північний потік" - це не PCI (проекти спільного інтересу ЄС - Ред.)", - сказав він.

За його словами, для того щоб інфраструктуру було внесено до списку PCI, вона має бути вкрай необхідною для постачання ЄС, чого в Брюсселі не спостерігають щодо "Північного потоку-2". Він також знову висловив сумніви в комерційному характері проекту, підозрюючи політичні мотиви.

При цьому член ЄК визнав перспективу збільшення газового імпорту до ЄС.

"Упровадження енергоефективності при опаленні будівель скоротить споживання газу, але водночас європейське виробництво газу знижуватиметься. Іншими словами, рівень імпорту й надалі підвищуватиметься. Ми матимемо потребу в газі, але ми хочемо створити необхідні інфраструктури, щоб гарантувати безпеку газопостачання", - пояснив Каньєте.

Він наполягав на розвитку мережі інтерконекторів і реверсних подач газу, висловивши сподівання, що в майбутніх європейських бюджетах для цього передбачатимуться кошти.

Нагадаємо, парламент Данії в кінці листопада планує прийняти закон, який дасть уряду право забороняти проекти в данських територіальних водах. Документ спрямований проти російського газопроводу Північний потік-2 (Nord Stream 2), який повинен проходити в тому числі через територіальні води Данії.

Європейська комісія схвалила пропозицію про поширення вимог Третьої газової директиви 2009/73 на всі газопроводи з третіх країн, в тому числі на російський газопровід Північний потік-2.

Довідка: "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Фінансуванням проекту займаються оператор будівництва Nord Stream 2 AG (єдиний акціонер — "Газпром") і п'ять європейських партнерів — Shell, OMV, Engine, Uniper і Wintershall.

"Газпром" забезпечує 50% виробничого бюджету Nord Stream 2, інші — по 10%. У Nord Stream 2 є лобісти і в Євросоюзі, випливає з відповідної бази даних ЄС. Річний бюджет компанії на лобіювання в Європі становить €400-500 тис., плюс вона платить €200-400 тис. в рік стороннім лобістам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme