Стати на коліно: Як Трамп нажив собі ворогів в американському спорті

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп дуже різко висловився щодо акцій протесту на матчах Національної футбольної ліги, які влаштовують темношкірі спортсмени, розпаливши черговий скандал за своєї участі

Стати на коліно: Як Трамп нажив собі вор…

Що саме сталося?

Трамп, коментуючи акції протесту темношкірих футболістів, які перед початком матчів НФЛ відмовляються стоячи слухати гімн США, назвав їх "су…ими дітьми" і закликав власників їх клубів звільняти таких гравців за те, що ті без необхідної поваги ставляться до державного гімну. Глядачів на стадіонах він закликав залишати свої місця і йти по домівках, тим самим знижуючи рейтинг НФЛ.

Слова Трампа викликали неабиякий резонанс, причому позитивним його не назвеш. Переважна більшість любителів спорту в США розкритикувала президента за заклик звільняти громадян країни за їх власну позицію, на яку вони мають право за конституцією країни. Не знайшли підтримки слова Трампа і у тих самих власників клубів НФЛ, яких він закликав вжити жорстких санкцій щодо своїх футболістів. Багато хто з них виступив з офіційними заявами, в яких висловили підтримку не Трампу, а саме своїм спортивним зіркам.

Звідки взагалі взявся тренд бойкотувати гімн США?

Все розпочалося минулого сезону (навіть з так званого "preseason"), коли квотербек команди "Сан-Франциско Фортінайнерс" Колін Капернік перед початком однієї з ігор своєї команди сидячи прослухав гімн держави, пояснивши це після гри тим, що не має наміру пишатися країною, де "на вулицях лежать тіла загиблих людей". Капернік тим самим підтримав акцію "Black Lives Matter", започатковану відомими афроамериканцями після того, як в низці міст США сталися випадки жорстокого поводження поліцейських з темношкірими громадянами, а відомий випадок в містечку Фергюсон ледь не переріс в революцію.

Довгий час Капернік був чи не єдиним, хто ставав на коліно під час виконання гімну, але пізніше його ініціативу підтримали і інші колеги по НФЛ. Слова ж Трампа про "су…их синів" взагалі викликали цілий спалах протестів перед вчорашніми матчами ліги – деякі гравці не з'являлися на полі до того моменту, поки гімн США не буде виконано, а команда "Пітсбург Стілерз" в повному складі проігнорувала передматчеву церемонію з виконанням гімну. Зазначимо, що очолює "Сталеварів" темношкірий тренер Майк Томлін.

НФЛ – не єдині вороги Трампа

Не лише футболісти розкритикували Трампа за його слова – їх підтримали й представники інших видів спорту, зокрема баскетболу. Причому їх конфлікт з Трампом розпочався ще задовго до того, як президент Сполучених Штатів вимовив свої відомі слова. Наприклад, зірка НБА і команди "Голден Стейт Ворріорз" Стеф Каррі відмовився йти на традиційний урочистий прийом чемпіона ліги в Білий дім, аргументуючи це тим, що людина, яка там сидить, не викликає у нього поваги. Приблизно те ж саме заявив і легендарний вже ЛеБрон Джеймс, який різко висловився на адресу Трампа в соцмережі. "Їздити в Білий дім було великою честю, поки ти там не з'явився!", - написав Джеймс.

Які наслідки "війни зі спортсменами" можуть бути для Трампа?

Очевидно, що головним наслідком для президента США в цій ситуації буде втрата потенційного електорату, якщо Дональд взагалі збирається ще колись брати участь у виборах. Агресивні заяви у бік спортсменів – велика помилка Трампа, адже спорт в США, і особливо футбол (той, в який грають руками) – не просто забавка, а справжній культ. І зірки НФЛ для багатьох є кумирами, незалежно від кольору шкіри вболівальника і спортсмена

Але негативні наслідки можуть з'явитися для Трампа і раніше, ніж через декілька років. Вже зараз гравці НФЛ, за даними ЗМІ, готують судові позови до президента країни за те, що той закликав інших людей позбавити футболістів їх конституційного права на висловлення своїх думок та громадянської позиції. Окрім цього, американські ЗМІ вже активно пишуть про те, що заяви Трампа лише підігрівають проблему расової дискримінації у США. Оскільки, більшість гравців НФЛ є темношкірими. І Трамп, таким чином, лише загострив проблему.

Не все так однозначно

У цій історії є один нюанс, про який також варто згадати. Незважаючи на те, що у ситуації "Трамп проти НФЛ" більшість підтримала спортсменів, є також приклад того, як темношкірі страждають від свого протесту. І це як раз про людину, з якої все і розпочалося – Коліна Каперніка.

Квотербека, який зародив "революційний рух", вже кілька місяців залишають без професійного футболу. Контракт з "Сан Франциско" у Коліна завершився, а новий йому не поспішають пропонувати в жодному іншому клубі НФЛ, незважаючи на те, що в багатьох командах є проблеми на позиції, на якій грає Капернік.

Звичайно, ніхто з менеджерів команд НФЛ не говорить про те, що Каперніка не звуть в лігу через його бойкот гімну США і громадянську позицію. Але неофіційно, в кулуарах, є багато розмов про те, що саме через потенційні проблеми з владою Каперніка ігнорують у світі великого футболу. Власники клубів НФЛ просто не хочуть зв'язуватися з "людиною, з якої все почалося". Така от жертва в боротьбі за права темношкірих в США…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme