Українська надія: Хто здобуватиме медалі на Олімпійських іграх в Пхьончхані

На даний момент 21 український спортсмен отримав дозвіл на участь в зимових Олімпійських іграх-2018 в Південній Кореї, які пройдуть з 9 по 25 лютого

Журналіст Depo.Сектор
Українська надія: Хто здобуватиме медалі…

Є велика ймовірність, що до початку Олімпіади Україна отримає ще кілька ліцензій.

Станом на сьогодні у нас є 21 офіційно підтверджена ліцензія. Але специфіка цьогорічного відбору така, що відбір спортсменів триватиме до самого початку Ігор, тому цілком імовірно, що кількість спортсменів, які представлятимуть Україну в Південній Кореї збільшиться.

Зараз Україна має ліцензії в таких видах спорту: біатлон (11 ліцензій), санний спорт (5 ліцензій), фігурне катання (4 ліцензії), скелетон (1 ліцензія).

Біатлон. Найбільше сподівань на медалі Олімпіади в українських вболівальників якраз припадає на біатлон. Якщо чоловічій збірній буде важко зачепитися за нагороди в корейському Пхьончхані, то жіноча збірна вважається однією з фаворитів Олімпіади. На даний момент найсильнішими у складі української збірної виглядають наступні біатлоністи:

Жінки (квота - 6): Олена Підгрушна, Юлія Джима, Віта Семеренко, Валя Семеренко, Анастасія Меркушина та Ірина Варвинець.

Чоловіки (квота - 5): Сергій Семенов, Артем Прима, Дмитро Підручний, Володимир Сємаков, Руслан Ткаленко.

Важливо зазначити , що склад ще може змінюватися, адже квота не іменна, а кількісна.

Санний спорт. В олімпійській програмі з санного спорту розіграють чотири комплекти нагород, за кожен з яких змагатимуться п'ятеро представників України.

Зокрема, в одномісних санях змагатимуться львів'яни Олена Стецьків (1994 р.н.) серед жінок та Антон Дукач (1995 р.н.) серед чоловіків. У змаганнях двомісних саней серед чоловіків на льодовій трасі в Пхьончхані виступить "синьо-жовтий" дует у складі Олександра Оболончика (Тернопільська область) та Романа Захарківа (1991 р.н., Львівська область), для якого Олімпіада-2018 стане вже третьою у спортивній кар'єрі. Окрім них Україну представлятиме ще один представник Тернопільщини Андрій Мандзій у чоловічих одномісних санях.

Україна буде представлена на олімпійському турнірі також і в командній естафеті. Кожна команда-учасниця формується з чотирьох учасників – по одному чоловічому і жіночому екіпажу та двомісні чоловічі сани, результати проходження траси кожного з яких додаються. Зауважимо, що на Олімпіаді-2018 боротьбу за медалі в естафеті вестимуть 13 команд.

Тренерський склад збірної команди України буде львівським: планується, що до Південної Кореї вирушать Тарас Гарцула, Володимир Вахрушев та Олег Жеребецький.

Фігурне катання. В південнокорейському Пхьончхані в фігурному катанні представлять четверо: Анна Хниченкова, Ярослав Паніот, а також дуети Олександри Назарової/Максима Нікітіна і Дарини Попової/ Володимира Бєлікова, які здобули ліцензії за підсумками чемпіонату світу в Гельсінкі.

Склад учасників був затверджений відповідно до критеріїв формування національної команди для участі в Олімпійських іграх.

Цікаво, що віце-чемпіонка Анна Хниченкова, здивувала лише кількістю зірваних стрибків, але таки їде на Олімпіаду. Справа в тому, що переможниці чемпіонату України Анастасії Архиповій всього 13 років, і вона ще не може брати участь в Іграх. Але вже зараз перевершує конкуренток на 40 балів.

За всю історію незалежності Україна виграла дві медалі на зимових Олімпійських іграх у фігурному катанні - в 1994 році в Ліллехаммері "золото" виграла Оксана Баюл, а в 2006-му в Турині бронзові нагороди дісталися Олені Грушиній і Руслану Гончарову.

Скелетон. Вперше в історії збірна України візьме участь в змаганнях з скелетону на Зимових Олімпійських Іграх. Нашим представником на Іграх в Пхьончхані стане Владислав Гераскевич, якого тренує батько.

19-річний Владислав увійшов в Топ-50 світового рейтингу за підсумками сезону і отримав відповідну ліцензію на Ігри-2018.

Цікаво, що міністерство виділило понад 1,4 млн грн на проведення необхідних навчально-тренувальних зборів за кордоном для Гераскевича і його тренера, що включало участь в міжнародних змаганнях, закупівлю форми та інвентарю. Як бачимо, інвестиції винагородили Україну щедрими плодами у вигляді молодого таланту, який вже увійшов в історію нашої країни.

Українська надія. Варто зазначити, що представництво України на Олімпійських Іграх в Південній Кореї може збільшитись. Великі надії покладаються на Олександра Абраменка, який близький до отримання ліцензії у фрістайлі.

Якщо до 21 січня всі складеться з квотами, Пхьончхан може стати "лебединою піснею" в олімпійській кар'єрі 42-річної Валентини Шевченко, яка представлятиме Україну в лижних видах спорту.

Не варто недооцінювати і українських гірськолижників: це Іван Ковбаснюк, Тетяна Тікун і Ольга Книш.

У сноубордингу - лідер збірної і учасниця двох попередніх Ігор Аннамарі Чундак (Данча) і Олександр Бєлінський. Обидва виступають в паралельних дисциплінах. Третій кандидат - Михайло Харук.

Експерти пророкують нашій збірній невтішні результати на майбутніх Іграх в Пхьончхані і цьому є цілком логічні пояснення: недостатнє фінансування та відсутність відповідної інфраструктури. Україні варто сподіватися лише на успіх в біатлоні, адже наша жіноча збірна показала хороші результати на етапах Кубка світу. Лише слабкий виступ конкурентів та неймовірна вдача може допомогти нашій команді сподіватись на щось більше, ніж на одну медаль в Південній Кореї.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme