Путін доводитиме через суд, що допінг - це ліки

Допінгова операція Заходу з мілдронатом ризикує провалитися. Російські спортсмени, дискваліфіковані за вживання препарату, можуть бути помилувані

Путін доводитиме через суд, що допінг -…

Справа з мілдронатом (мельдонієм) у спорті стає ще більш цікавою. Варто нагадати, що З 1-го січня 2016-го року WADA заборонила спотсменам вживати препарат мілдронат, додавши його до серйозної категорії заборонених (гормони, модулятори метаболізму).

У WADA оприлюднили повідомлення про майбутню заборону ще у вересні 2016 року. Але вже після 1-го січня у крові російських і не тільки спортсменів почали масово виявляти мілдронат.

На Росії мельдоній виявлений приблизно у трьох десятків спортсменів, серед яких виявилися відомі Марія Шарапова, Катерина Боброва, Павло Куліжніков, Семен Єлістратов, Юлія Єфімова. Всього 158 позитивних допінг-проб було виявлено загалом серед спортсменів у світі.

Росіяни та інші мали б пропускати Олімпіаду та і взагалі участь росіян в ній, ще й після допінгового скандалу у легкій атлетиці, була під загрозою. 

Але все не так просто. 

Раніше ми розповідали про цікаву історію з мілдронатом, яку для росіян влаштували на Заході. 

Якщо коротко, раніше було відомо, що мілдронат виводиться з організму за тиждень. Але з Франції прийшли дослідження, які виявили, що мілдронат може виводитися з організму протягом 120 днів. Він має властивість накопичуватися в організмі, якщо використовувати його постійно.

Тому спортсмени вживали його, наприклад, ще в листопаді, а потім у січні мілдронат з їх крові нікуди не дівся. Ці дослідження не проводили вчені WADA, тому спочатку до них не ставилися серйозно.

Але російська сторона вирішила не здаватися і зіграти на дослідженнях французів. Через політичний тиск росіянам вдалося вплинути на WADA і там розпочали власні дослідження, які наразі тривають, але вже стало відомо про певні поступки.

Ті спортсмени, у яких було виявлено менше 1 мкм мельдонію на 1 мл в період з 1 січня по 1 березня, можуть розраховувати на виправдання і зняття антидопінгових санкцій. Дані показники означатимуть, що спортсмени не вживали заборонений препарат після його заборони, від 1-го січня, а в крові лишаються рештки, які вживалися до заборони.

Рішення про покарання або не покарання спортсменів тепер прийматимуть спортивні федерації.

Під час прямого включення і спілкування з народом президент Росії Володимир Путін розповів, що мілдронат - це ліки і пригрозив, що справою, мовляв, займаються "класні російські юристи". 

Наразі можна говорити, що до завершення досліджень WADA не можна стверджувати, що російські спортсмени, які раніше попалися на допінгу, зможуть брати участь у міжнародних змаганнях. Їм доведеться ще очікувати рішень Федерацій. Як мінімум, наразі російські атлети втрачають шанси добре підготуватися до Ігор. І чим довше WADA затягує рішення, тим менше шансів у них гідно там виступити.

На даний момент багато російських спортсменів не їдуть на Ігри. 

Чому WADA не могла відкрутитися від досліджень

Якби не було французьких досліджень, то WADA не довелося б проводити власні. Так чи інакше Росія могла змусити їх до цього через суд, а потім вимагати компенсацію. А от затягувати час із власними дослідженнями ніхто не забороняє.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme