Офіційно: Олімпіада відступила перед коронавірусом
Міжнародний олімпійський комітет висловив принципову згоду на перенесення Ігор на 2021-ий рік
Спочатку йшлося про 4 тижні перемовин і консультацій для ухвалення остаточного рішення, потім озвучили дату 30-го березня, коли мали вийти з офіційним вердиктом. Але врешті-решт вирішили не тягнути кота за хвіст і на весь світ оголосили про відступ терміном на рік через натиск коронавірусу.
Президент Міжнародного Олімпійського комітету Томас Бах і Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе у вівторок провели телефонну конференцію, на якій офіційно домовилися про перенесення Олімпійських ігор через пандемію коронавірусу. Вони, як це буває у таких офіціозних випадках, висловили спільну стурбованість з приводу вірусу, його впливу на життя людей і значного впливу на підготовку спортсменів до Ігор у всьому світі. У зв'язку з цими обставинами вирішили перенести проведення Ігор-2020, але не пізніше від літа 2021-го року.
"У нинішніх обставинах, ґрунтуючись на інформації, наданій Всесвітньою організацією охорони здоров'я, президент МОК і прем'єр-міністр Японії прийшли до спільної думки, що Олімпіаду-2020 у Токіо варто перенести на пізніший термін, але пройде вона не пізніше літа 2021-го року. Це дозволить зберегти здоров'я атлетів, кожного, хто задіяний в Олімпійських іграх, і всього міжнародного співтовариства", – йдеться в офіційному повідомленні.
Незважаючи на перенесення літньої Олімпіади-2020 в Токіо (Японія), вона збереже свою назву. Про це теж повідомляється в заяві МОК. Аналогічне рішення є і щодо Паралімпійських ігор. "Досягнуто згоди, що Ігри збережуть назву "Олімпійські ігри-2020 в Токіо" і "Паралімпійські ігри-2020 в Токіо", – сказано в офіційній заяві.
Рішення про мільярдні збитки далося керівникам МОК дуже важко. Вони відтягували його, наскільки це можливо. І хоча фінансові втрати – це дрібниці на тлі справжньої війни, яку людство веде проти незрозумілої зарази, все ж олімпійці до останнього тримали оборону. Але вже в понеділок, 23-го березня, вона, схоже, остаточно впала. Першими потужно вдарили своїми гучними заявами національні олімпійські комітети Канади й Австралії. Далі підключилися інші. Тож керівникам олімпійського спорту та владним мужам Японії нічого не залишалося, як підкоритися громадській думці.
Окрім небезпеки зараження спортсменів і вболівальників та поширення інфекції, є й інші фактори за скасування Ігор-2020. Наприклад, те, що більшість відбіркових змагань зірвано, справедливість олімпійської кваліфікації порушено. Або те, що через карантин у деяких країнах припинено допінг-контроль. А це означає, що деякі потенційні учасники Ігор зараз мають можливість безкарно користуватися забороненими препаратами і готуватися за їх допомогою до Олімпіади.
А ще тисячі спортсменів позбавлені можливості нормально тренуватися через закриття спортивних об'єктів і заборону на переміщення між країнами. Цілком зрозуміло, що скасування карантинних обмежень буде відбуватися в різних країнах нерівномірно. Через це атлети опиняться в нерівних обставинах.
З іншого боку, була гучна та симпатична ідея президента МОК Томаса Баха провести "Ігри перемоги над коронавірусом". Але вона, як бачимо, зазнала повного фіаско, принаймні 2020-го року...
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Інші види