Легендарний український спортсмен сенсаційно заявив про завершення кар'єри

Бронзовий призер Олімпіади-2008 у стрибках у воду Ілля Кваша оголосив про завершення кар'єри

Про це повідомляє Depo.Сектор із посиланням на Трибуну. "Обставини склалися таким чином, що я фізично не зміг виконувати ті навантаження, які були необхідні для досягнення високих результатів, а гарантій ніхто не давав, - зізнався Ілля Кваша. - Тобто, грубо кажучи, ніхто не міг сказати, що зі мною все буде добре, мовляв 50 на 50".

"Проблема полягала загальному стані, - додав спортсмен. - У мене ж була складна операція на лівій нирці. Що більше я розпочинав завантажуватися, то більше відчувалася втома. Відновлення давалося важко. Показники спочатку були на нормальному рівні, але що більше я тренувався, то гірше себе почував, і тут вже було не до жартів. Пробував, звичайно, стрибати. У залі крутив подвійні, на воді. Але потім питання стало ребром. Важко прийняти, що ти планував своє життя так, а воно складається зовсім інакше. Складно далося рішення про закінчення кар'єри, але я вважаю, що вчинив правильно. Тому що ризикувати здоров'ям - це одне, а ризикувати вже нормальним життям - зовсім інше".

"Тренер Тетяна Мар'янко сприйняла рішення досить спокійно. Звичайно, їй не хотілося, щоб я закінчував. Нікому цього не хотілося - ні мені, ні тренеру, ні федерації. Всі сподівалися, що я ще буду стрибати і крапку поставлю в Токіо-2020. Найжирнішою крапкою була б, звичайно, олімпійська медаль, але склалося інакше. Тетяна Йосипівна відчувала, до чого все йде. Адже вона бачила, як я відновлювався, знала про кожен мій похід поході до лікаря", - сказав Кваша.

Крім олімпійської бронзи, 31-річний спортсмен має в активі 2 срібла і 1 бронзу чемпіонату світу, 9 золотих нагород, 5 срібних і 2 бронзові на чемпіонатах Європи.

Читайте також: Зірковий український спортсмен уперше став батьком

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор