Чому німецький друг Путіна побоїться викинути всіх росіян з Олімпіади-2016

21-го червня Міжнародний олімпійський комітет може відсторонити всіх російських спортсменів від Ріо-2016, але обмежаться лише легкоатлетами

Після того, як Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) опублікувала доповідь глави інспекційної комісії IAAF Руне Андерсена по відновленню членства Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА), в якій було прийняте рішення не пускати російських легкоатлетів на ОІ-2016 і дискваліфікацію ВФЛА лишити в силі, німецькі ЗМІ повідомили про таку ж можливу участь для інших спортсменів.

Але справа тут трохи інакша, ніж з легкою атлетикою.

Чому російських легкоатлетів залишили без Оліміпади в Ріо?

Восени 2015 роки після викривального фільму на німецькому телеканалі ARD почався найбільший в історії російського спорту допінговий скандал. У листопаді незалежна комісія ВАДА звинуватила Росію в порушеннях антидопінгових правил і рекомендувала Міжнародній асоціаціїлегкоатлетичних федерацій (IAAF) відсторонити російських легкоатлетів від участі в змаганнях під її егідою.

ВФЛА була дискваліфікована. Їй дали час на виправлення ситуації. По певним пунктам їй це вдалося.

Як пише Sports.ru, президент ВФЛА Дмитро Шляхтин і представник ОКР Геннадій Альошин виконали величезну роботу, в тому числі: Була розпущена стара Рада ВФЛА, а також її комісії; новий персонал ВФЛА підписав антидопінгові декларації; для спортсменів збірної були введені нові контракти з антидопінговими зобов'язаннями; довічно дискваліфікований тренер зі спортивної ходьби Віктор Чегін та багато чого іншого.

У той же час ряд умов не був виконаний.

1). є проблеми з повідомленнями про допінг-тестування (так, 4 спортсмена збірної Росії постійно перебували в закритих містах, для тестування були потрібні дозволи Мінспорту, які воно не надало);

2). ВФЛА ще не провела повністю інтерв'ю зі спортсменами і персоналом, який був замішаний в антидопінгових порушеннях;

3). провідні тренери збірної Росії і спортсмени не зрозуміли або відмовилися визнавати допінгові проблеми:

4). перевірки допінг-проб з Пекіна-2008 і Лондона-2012 виявили ще 11 і 5 позитивних результатів.

5). комісія порахувала, що в російській легкій атлетиці зберігається неповага до антидопінгових правил

6). ВФЛА не виконала умову про те, що має повну підтримку російської влади в боротьбі з допінгом. Зокрема: Мінспорту не змогло заручитися підтримкою російських правоохоронних органів для розслідування французької влади про порушення в IAAF і ВФЛА перед Лондоном-2012, коли були приховані випадки з відхиленнями в біопаспортах; 

7). Міністр спорту Віталій Мутко і його колеги в Міністерстві спорту заявляли, що не причетні до антидопінгових порушень в російському спорті, проте існує інформація про те, що Мінспорту втручалася в роботу лабораторії в Москві. Зокрема, за інформацією комісії, екс-глава лабораторії Григорій Родченков заявив, що допінг-проби на ЧС-2013 з легкої атлетики замінювалися. 

З огляду на це у висновках комісії йдеться, що культура допінгу в ВФЛА на даний момент не змінилася, а для відновлення статусу РУСАДА знадобиться від 18 до 24 місяців.

Що буде далі

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) може повністю усунути російську команду від участі в Іграх в Ріо-де-Жанейро або щонайменше не допустити до них росіян, які представляють окремі спортивні дисципліни. Такі дані наводить журнал Der Spiegel, посилаючись на неназваних учасників саміту МОК в Лозанні.

Видання підкреслює, що обговорення такого сценарію очікується, однак порядок денний саміту встановлює президент комітету Томас Бах. За даними джерел Spiegel, спочатку він обговорить ситуацію з Володимиром Путіним, з яким підтримує дружні стосунки.

Як зазначає німецьке ЗМІ, якщо від участі в Олімпійських іграх в Ріо відсторонять не тільки легкоатлетів, а й представників інших видів спорту або весь Національний олімпійський комітет Росії, це стане "історичним рішенням".

Що може статися

МОК в особі свого президента Томаса Баха спробує заспокоїти ситуацію і обмежитися виключно легкоатлетами, яких не допустили до ОІ.

Цілком можливо, що у МОК перекладуть рішення по відстороненню від ОІ на плечі міжнародних федерацій з видів спорту за прикладом Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій.

Якщо, наприклад,Міжнародна федерація важкої атлетики також знайде порушення у російських важкоатлетів і направить власне негативне для Росії рішення у МОК - тоді там його підтримають. 

Сам же МОК спробує відсторонитися від цього питання і "підкорятися" волі більшості, якщо вона буде. Самостійно російських спортсменів з інших видів спорту вони не дискваліфікують. Хоча, легкоатлети - це вже удар по Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Інші види