Бубка не засуджує українських спортсменів, які змінили громадянство, навіть на російське

Президент НОК України Сергій Бубка висловив свою думку про зміну громадянства низкою українських спортсменів

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на "Спорт-Экспресс в Украине".

"У 2014 році НОК України провів збори з керівниками федерацій, де було прийнято рішення про необхідність якогось кроку, який міг би зупинити відтік наших кровних вихованців. Погодьтеся, завжди краще попереджувати якусь ситуацію, ніж потім намагатися розсьорбувати її наслідки. У 2015 році концепція вирішення цього питання обговорювалася вже на рівні міністерства. Особисто я завжди болісно сприймав подібні переїзди, а коли ти бачиш, як один за іншим змінюють українське громадянство не останні спортсмени країни, це викликає дуже неоднозначні почуття.

Не думаю, що на зорі нашої незалежності ця проблема була менш актуальною, але особисто у мене ніколи не виникало і думки виїхати. Батьківщину не вибирають, і я радий, що бачу розуміння в цьому питанні з боку багатьох атлетів. Відверто захоплююся позицією тієї ж Олі Харлан, що являє собою унікальний приклад патріотизму, любові і відданості Україні. Людині пропонували золоті гори, але вона на них не зазіхнула, залишилася на Батьківщині і продовжує успішно виступати під синьо-жовтим прапором.

Разом з тим, я не можу відверто засуджувати спортсменів, які обрали найкращі для себе умови, створені в інших країнах. Це ж, між іншим, стосується і тренерів, втрачати яких нам би також дуже не хотілося! Але допускати ситуацію, при якій вирощені на нашій землі спортсмени будуть створювати своїм колишнім співвітчизникам конкуренцію на головних стартах чотириріччя, також неприпустимо. І тому я вважаю прийняте рішення про мораторій правильним. Нам потрібно було зупинити цю тенденцію", - сказав Бубка.

Нагадаємо, кілька днів тому МОК прийняв рішення дозволити п'ятьом українським спорстменам виступати на Олімпіаді в Ріо за збірні інших країн, двом спортсменам - за Росію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Мітки: #Україна