Як Росії вказали на її справжнє місце в світовому футболі

Збірна Росії зустрілася з першим серйозним суперником на домашньому чемпіонаті світу з футболу, і одразу ж програла без шансів – 0:3 збірній Уругваю

Степан Казимерчак

Перед матчем проти Уругваю російські вболівальники ледь не пророкували своїй збірній перемогу на домашньому мундіалі. Найбільш стримані говорили про те, що треба обов'язково виходити в чвертьфінал. І все через дві поспіль перемоги з загальним рахунком 8:1 над Саудівською Аравією та Єгиптом.

Втім, уругвайські футболісти сьогодні дуже жорстко і швидко вказали росіянам на всі їх проблеми. Головна з яких – команда дуже багато про себе думала, а насправді просто не стикалася зі справжньою футбольною силою на цьому мундіалі. Сьогодні стикнулася. Результат був передбачуваний – 0:2 і вилучення у росіян вже до перерви, а потім третій гол і загальний розгромний рахунок на табло. І ми це також прогнозували у нашому матеріалі декілька днів тому.

Росіяни виявилися просто не готові до футболу високого рівня. Легко перемігши одну із найслабкіших команд-учасниць ЧС-2018 Саудівську Аравію і "команду однієї зірки" з Єгипту (яка, як виявилося сьогодні, ще слабкіша за саудитів – єгиптяни програли 1:2), підопічні Черчесова чомусь вирішили, що і інші матчі на домашньому мундіалі для них будуть складатися так само легко. Але з перших же хвилин Уругвай включив швидкості та агресивний відбір м'яча, до яких Росія просто була не готова.

Можливо, росіяни мали б більше шансів на успіх сьогодні, якби не їх легкі перемоги на старті. Така от дивна штука. Чому так? По-перше, їх могли недооцінити суперники, а після 8:1 Уругвай вже не мав права виходити на матч проти господарів ЧС без максимального настрою. По-друге, як ми і передбачали у вже згаданому матеріалі, легкі перемоги розхолодили самих російських футболістів в створили навколо збірної ауру "побєдобєсія". В те, що їм під силу будь-який суперник, повірили самі футболісти. І це їх "поховало".

Що далі? Далі буде ще важче. Якщо у сьогоднішній вечірніх матчах не станеться нічого екстраординарного, то у 1/8 фіналу на росіян чекатимуть Іспанія або Португалія. І це суперники не слабкіші за Уругвай, а якщо мова про іспанців, то і вдвічі сильніші. І от що ще цікаво. Незважаючи на поразку, на Росії продовжують носити своїх гравців на руках і списувати невдачу на вилучення та погане суддівство. А на пропагандистському Першому каналі під час репортажу про матч російському "піплу" згодовували "гордість за збірну" та головну ідею про те, що "матч все одно вже нічого не вирішував".

Що це значить? А те, що футболісти мають великі шанси знову не розібратися у причинах своєї ганебної поразки і на хвилі ейфорії та всенародної любові підійдуть до першого матчу плей-офф. Який стане для Росії одночасно і останнім. І є таке передчуття, що ті ж іспанці можуть не обмежитися трьома голами у ворота господарів мундіалю, які вийшли до 1/8-ї лише завдяки чудовому жеребу та збігу обставин.