Як Росії вказали на її справжнє місце в світовому футболі

Збірна Росії зустрілася з першим серйозним суперником на домашньому чемпіонаті світу з футболу, і одразу ж програла без шансів – 0:3 збірній Уругваю

Як Росії вказали на її справжнє місце в…

Перед матчем проти Уругваю російські вболівальники ледь не пророкували своїй збірній перемогу на домашньому мундіалі. Найбільш стримані говорили про те, що треба обов'язково виходити в чвертьфінал. І все через дві поспіль перемоги з загальним рахунком 8:1 над Саудівською Аравією та Єгиптом.

Втім, уругвайські футболісти сьогодні дуже жорстко і швидко вказали росіянам на всі їх проблеми. Головна з яких – команда дуже багато про себе думала, а насправді просто не стикалася зі справжньою футбольною силою на цьому мундіалі. Сьогодні стикнулася. Результат був передбачуваний – 0:2 і вилучення у росіян вже до перерви, а потім третій гол і загальний розгромний рахунок на табло. І ми це також прогнозували у нашому матеріалі декілька днів тому.

Росіяни виявилися просто не готові до футболу високого рівня. Легко перемігши одну із найслабкіших команд-учасниць ЧС-2018 Саудівську Аравію і "команду однієї зірки" з Єгипту (яка, як виявилося сьогодні, ще слабкіша за саудитів – єгиптяни програли 1:2), підопічні Черчесова чомусь вирішили, що і інші матчі на домашньому мундіалі для них будуть складатися так само легко. Але з перших же хвилин Уругвай включив швидкості та агресивний відбір м'яча, до яких Росія просто була не готова.

Можливо, росіяни мали б більше шансів на успіх сьогодні, якби не їх легкі перемоги на старті. Така от дивна штука. Чому так? По-перше, їх могли недооцінити суперники, а після 8:1 Уругвай вже не мав права виходити на матч проти господарів ЧС без максимального настрою. По-друге, як ми і передбачали у вже згаданому матеріалі, легкі перемоги розхолодили самих російських футболістів в створили навколо збірної ауру "побєдобєсія". В те, що їм під силу будь-який суперник, повірили самі футболісти. І це їх "поховало".

Що далі? Далі буде ще важче. Якщо у сьогоднішній вечірніх матчах не станеться нічого екстраординарного, то у 1/8 фіналу на росіян чекатимуть Іспанія або Португалія. І це суперники не слабкіші за Уругвай, а якщо мова про іспанців, то і вдвічі сильніші. І от що ще цікаво. Незважаючи на поразку, на Росії продовжують носити своїх гравців на руках і списувати невдачу на вилучення та погане суддівство. А на пропагандистському Першому каналі під час репортажу про матч російському "піплу" згодовували "гордість за збірну" та головну ідею про те, що "матч все одно вже нічого не вирішував".

Що це значить? А те, що футболісти мають великі шанси знову не розібратися у причинах своєї ганебної поразки і на хвилі ейфорії та всенародної любові підійдуть до першого матчу плей-офф. Який стане для Росії одночасно і останнім. І є таке передчуття, що ті ж іспанці можуть не обмежитися трьома голами у ворота господарів мундіалю, які вийшли до 1/8-ї лише завдяки чудовому жеребу та збігу обставин.