Як українське "Динамо" довело Реброву свою ефективність

Київське "Динамо" з десятьма українцями в стартовому складі змогло здобути виїзну нічию в Неаполі
Depo.
24 листопада 2016 08:00
ФОТО: depo.ua
Як українське "Динамо" довело Реброву свою ефективність
Як українське "Динамо" довело Реброву свою ефективність

Виступ "Динамо" в цьогорічній Лізі чемпіонів виходить дуже символічним в плані вибору стартового складу на матчі. Давайте прослідкуємо одну цікаву тенденцію разом.

1-й тур. "Динамо" грає вдома проти "Наполі" з 8 українцями в старті. Програє 1:2

2-й тур. "Динамо" грає на виїзді проти "Бешикташа" з 7 українцями в старті. Нічия 1:1

3-й тур. "Динамо" грає вдома проти "Бенфіки" лише з 5 українцями в старті. Програє 0:2

4-й тур. "Динамо" грає на виїзді проти "Бенфіки" з 8 українцями в старті. Програє 0:1

5-й тур. "Динамо" випускає 10 українців на матч в Неаполі і здобуває найпочесніший з огляду на ім'я суперника результат в цій Лізі чемпіонів, вперше не пропустивши у свої ворота.

Отже, виходить, що найкращий результат "Динамо" здобуло тоді, коли на поле з перших хвилин вийшов лише один легіонер, а найгірший – коли іноземців було аж шестеро. Звичайно, подібні результати можна пояснити безліччю інших факторів, але певні висновки напрошуються самі по собі. Навіщо команді легіонери, які отримують велику зарплату, коли вони не допомагають набирати очки?

Як українське "Динамо" довело Реброву свою ефективність - фото 1

Безумовно, гра киян в Неаполі була далекою від ідеалу. Так, гравці італійського клубу декілька разів просто пробачали гостей з України і, в принципі, на перемогу вони награли. Але у футболі майже все вимірюється лише одним показником – рахунком на табло. І якщо гру "динамівців" в Італії важкувато назвати ефектною, то у ефективності цим десятьом хлопцям + Віді важко відмовити.

Можна довго кивати в бік "Шахтаря" і того, як вдало "гірники" вписують у свою гру легіонерів, але якщо у самих це не виходить, то навіщо марно витрачати час? В решті решт, давайте згадаємо найуспішніший склад "Динамо" Київ останніх двох десятиліть і порахуємо скільки там було людей, які розмовляли мовою, яку не розуміли інші партнери по команді?

Можливо, для "Динамо" ставка на легіонерів є історично і традиційно невдалим кроком. Можливо, в клубі просто немає людей, які можуть зламати цю тенденцію. Але зараз, у непрості для українського клубного футболу і конкретно "Динамо" часи менше за все треба вигадувати "дивні трансфери" посередніх гравців з-за кордону и зосередитися на вихованні власного покоління футболістів, яке, якщо дивитися на результати "Динамо" U-19 у Юнацькій лізі УЄФА, у "Динамо" має дуже великий потенціал. І буде справжнім злочином цей потенціал розгубити. Злочином не тільки проти майбутнього клубу "Динамо" Київ, але і проти української збірної.

Як українське "Динамо" довело Реброву свою ефективність - фото 2

Тому вже у останньому матчі киян в цій Лізі чемпіонів, вдома проти "Бешикташа", ми чекаємо і навіть вимагаємо від Сергія Реброва складу з 11-ти українців. В решті решт, молодий Зураб Очігава, який скоріше за все замінить у складі Домагоя Віду при такому розвитку подій, отримає від цієї гри проти "Бешикташа" набагато більше користі, ніж хорват. І цілком можливо, що за таке "Динамо" на матчі будуть приходити вболівати хоча б трошки більше людей, ніж приходить зараз.  

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор