Неймовірна Світоліна та інші підсумки тенісного року в Україні

Добігає кінця 2017 рік, і саме час підбити підсумки тенісного сезону для українських майстрів ракетки

Неймовірна Світоліна та інші підсумки те…

На Depo.Сектор головні герої та головні події українського тенісного року, який видався одним з найуспішніших в історії нашої держави.

Людина року. 23-річна Еліна Світоліна провела найкращий рік у власній кар'єрі, а разом із цим – один з найкращих в історії всього українського тенісу, а за деякими показниками і найкращий. Так, жоден із турнірів Великого шолому Еліні поки що так і не підкорився, але красуня-спортсменка може похизуватися багатьма іншими досягненнями. Наприклад – п'ятьма виграними титулами: двічі Світоліна перемогла на турнірах категорії WTA International в Тайбеї і Стамбулі, а головне – здобула три трофеї на турнірах серії Premier 5 в Дубаї, Римі та Торонто.

В особистому рейтингу Еліна також досягла вражаючих висот – побувала в Топ-3 кращих тенісисток планети, що дозволило їй виступити на Підсумковому турнірі WTA першою з українок взагалі. Ну і в плані зароблених грошей Світоліна не відставала від лідерок світового тенісу – $ 3 263 316 за рік, вражаюча сума! І це лише призові, не рахуючи приємних бонусів та реклами.

Досягнення року. Після US Open Світоліна вийшла на 3-й рядок рейтингу WTA, що стало українським національним рекордом, причому не лише для жінок, але і взагалі. Також в цьому році Світоліна стала лідером за кількістю титулів WTA. На турнірах Великого шолома Еліна вперше дійшла до четвертого кола Вімблдону і US Open, а також повторила кращий результат на Ролан Гаррос (1/4 фіналу). Крім того, Світоліна стала першою тенісисткою в історії, якій вдалося виграти три турніри Premier 5 протягом одного сезону.

Розчарування року. В цьому розділі нашого підсумкового тенісного матеріалу можна було б сказати про те, що Світоліна не виправдала усіх очікувань на турнірах Великого шолома, але на фоні інших успіхів української першої ракетки говорити про неї як про розчарування якось незручно. Інша справа – наші чоловіки. Ось вони справді розчарували, адже в Топ-100 рейтингу ATP залишився лише Олександр Долгополов, а інші українці регресували. Не поспішають з'являтися в країні і нові таланти. Це засмучує.

Скандал року. "Дивний матч" Олександра Долгополова. Декілька великих букмекерських компаній призупинили прийом ставок на матч першого кола турніру в американському Вінстон-Сейлемі між українцем Долгополовим і бразильцем Монтейро (114-е місце в рейтингу ATP на той момент) через різке зростання коефіцієнта на перемогу українця. За дві години до початку зустрічі шанси на його перемогу становили 74%, але за 20 хвилин через велику кількість ставок на бразильця опустилися до 32%.

Зустріч пройшла в понеділок, 21 червня, і завершилася перемогою Монтейро з рахунком 6:3, 6:3. У четвертому геймі Долгополов програв свою подачу після двох подвійних помилок. Тенісний антикорупційний орган (TIU) навіть почав розслідування цього інциденту, довести провину Долгополова не зуміли, але історія отримала величезний резонанс і в ЗМІ буквально допікали українця питанням про цей матч на кожній прес-конференції.

Відео року. Перемога Світоліної у фіналі турніру в Торонто над Возняцкі, яка пізніше виграє Підсумковий турнір року в Сингапурі. В Канаді ж українка не залишила данці жодного шансу!

Погляд в майбутнє. Що готує українському тенісу 2018 рік? Хотілося б вірити, що ще більше перемог наших тенісистів, але відносна впевненість у цьому є лише на рахунок Світоліної. Чекаємо, що Еліна все ж зможе завоювати свій перший приз на турнірі Великого шолому, при цьому, можливо, пожертвувавши менш престижними турнірами і, як би прикро нам не було чути, матчами за збірну на Кубок федерації.

Щодо інших представників України у великому тенісі, то чекаємо прогресу від молодих українських дівчат – Даяни Ястремської та Марти Костюк, мають додати Катерина Козлова та Леся Цуренко, а Катерина Бондаренко – підтвердити свій високий рівень стабільною грою протягом всього сезону, а не лише відтинками.

У чоловіків все менш оптимістично. Відносна впевненість є лише на рахунок Сергія Стаховського, який, не хапаючи зірок з неба, залишається на стабільному рівні і може довести, що його ще рано списувати з рахунків, повернувшись до Топ-100. Олександру Долгополову варто гарно підготуватися до нового сезону, в першу чергу, в моральному плані – іноді здається, що його нестабільність пов'язана саме з хвилюванням і емоціями, і згадана вище історія з "дивним матчем" точно не додала українцю настрою. Ну а Іллі Марченку та іншим хлопцям, що знаходяться за межею Топ-100 бажаємо здоров'я і наснаги. В ATP дуже не вистачає якісних українських тенісистів в перших рядах і хочеться сподіватися, що в майбутньому їх стане більше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme