На Росії стався викид радіації, що в 1000 разів перевищує норму

У селі Аргаяш Челябінської області, розташованому неподалік від підприємства з виробництва компонентів ядерної зброї "Маяк", з 26 вересня по 1 жовтня було зафіксовано "екстремально високе" радіаційне забруднення ізотопами рутенію (Ru-106), що перевищує норму в 986 разів

На Росії стався викид радіації, що в 100…

Про це свідчить інформаційний бюлетень, розміщений на сайті Росгідромету, передає Depo.ua з посиланням на DW.

При цьому в аналогічний період "перевищення сумарної бета-активності в пробах... фіксували всі пости" на Південному Уралі. В кінці вересня продукти розпаду були виявлені в Республіці Татарстан, в Волгограді і Ростові-на-Дону.

З 29 вересня по 3 жовтня підвищення концентрації рутенію-106 значилося в атмосфері всіх європейських країн, "починаючи з Італії і далі на північ Європи".

Про те, що в регіоні Південного Уралу, імовірно, стався радіоактивний викид Ru-106, німецькі фахівці з радіаційного захисту повідомили 8 жовтня.

Після заяви з ФРН в російської держкорпорації "Росатом", якій належить виробниче об'єднання "Маяк", наголосили, що радіаційна обстановка навколо всіх об'єктів атомної галузі РФ перебуває "в межах норми".

"Версія про нібито російське походження забруднення неспроможна", - заявили в корпорації.

Еколог Надія Кутєпова, яка отримала політичний притулок у Франції, в інтерв'ю газеті "Коммерсант" 16 жовтня припустила, що причиною появи радіоактивної хмари могла стати аварія під час "гарячих випробувань" нових контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом на підприємстві "Маяк" в місті Озерськ Челябінської області.

Незначний вміст рутенію-106 в повітрі, зафіксоване шістьма вимірювальними станціями ФРН, а також іншими країнами Європи, зокрема Італією і Австрією, безпечний для здоров'я людини.

Додамо, що виробниче об'єднання "Маяк" - один з найбільших центрів з переробки радіоактивних матеріалів на Росії.

Нагадаємо, у листопаді повідомлялося, що над Європою нависла радіоактивна хмара. При цьому Інститут радіаційної безпеки та екології Казахстану заявив, що казахстанським вченим нічого невідомо про аварії на об'єктах ядерної інфраструктури, які могли б статися в Казахстані наприкінці вересня і спричинити виникнення радіоактивної хмари над Європою.

Російська влада теж заявила, що жодних аварій на російських АЕС у вересні не було. Державна корпорація "Росатом" в жовтні повідомила, що на території Росії, в тому числі і на Південному Уралі, рутеній-106 "не виявлено".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme