ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як Фоменко перевіряв "сплав" молоді та досвіду в матчі проти Кіпру

Українці здобули непросту перемогу у першому матчі року, а головний тренер команди перевірив багатьох новачків
Depo.
24 березня 2016 23:35
ФОТО: depo.ua
Як Фоменко перевіряв "сплав" молоді та досвіду в матчі проти Кіпру
Як Фоменко перевіряв "сплав" молоді та досвіду в матчі проти Кіпру

Depo.Сектор пропонує по гарячих слідах матчу Україна – Кіпр поговорити не про зміст гри команди, а про її кадрове наповнення. І в цьому плані важливо те, які рішення приймав головний тренер збірної Михайло Фоменко.

Стартовий склад

Михайло Фоменко здивував присутністю у стартовому складі гравця польської "Термаліки" Артема Путівцева, але зрештою сюрпризів було не дуже багато, про що свідчить хоча б той факт, що ми на сайті, прогнозуючи склад збірної, помилилися лише у двох іменах – власне у Путівцеві, а ще у Гусєві, замість якого розраховували (а якщо точніше – дуже хотіли) побачити молодого Петряка. Фоменко ж трошки підкорегував наш прогноз – саме в захисті, де ми ставили на досвід Селіна, Михайло Іванович вибрав новачка Путівцева, а в півзахисті вирішив довіритися досвіду Гусєва, хоча Петряк зараз в прекрасній формі.

Як Фоменко перевіряв "сплав" молоді та досвіду в матчі проти Кіпру - фото 1

На інших позиціях обійшлося без сюрпризів, і навіть вихід Бойка у воротах таким не став, адже ще до матчу ми казали про те, що Денису ця гра зараз набагато потрібніша, ніж П'ятову, який за останні тижні "наївся" футболом досхочу.

Заміни у перерві

За вихід одразу трьох молодих дебютантів – Максима Малишева, Віктора Коваленка та Івана Петряка, маємо похвалити Фоменка. Адже, по-перше, побачити цих хлопців у грі за збірну хотіли всі, а по-друге, де ще, як не в такому матчі дивитися на новачків?

Цей кадровий крок, можливо, і не додав грі збірної витонченості (молодь помітно нервувала), але досвіду хлопці набралися, і тепер під час своїх наступних поєдинків мають зіграти вже більш впевнено та "по-дорослому", адже не збирали крихти зі столу у вигляді 10-15 хвилин, а провели повноцінний тайм.

Заміни під час другого тайму

А ось тут вже хочеться дорікнути Михайлу Івановичу, адже по всім трьом змінам є певні питання. Так, Микита Каменюка замість В'ячеслава Шевчука – це логічно, але чому так пізно? Захисник "Шахтаря" міг би дати зіграти дублеру і раніше, тим паче, що Шевчук на полі не виглядав дуже вже надійним.

Кравець замість Зозулі? Тут теж є сумніви. Хіба що такий крок варто розцінювати як підтримку Артема, що має брак практики у Німеччині, але якщо вже почалися експерименти, то доцільніше було б дати зіграти менш досвідченому Будківському, можливості якого Фоменку відомі менше, ніж сильні та слабкі сторони Кравця.

Як Фоменко перевіряв "сплав" молоді та досвіду в матчі проти Кіпру - фото 2

Ну і найбільше критики Фоменко отримає (точніше – вже почав отримувати) за вихід на поле Тимощука. Всі ми розуміємо, що Анатолій – заслужена людина в збірній, що він капітан та лідер у роздягальні. Але хіба не доцільніше було б дати зіграти тому, на кого можна розраховувати і після Євро-2016? І нехай ще б Фоменко випустив Тимощука на позицію центрального бека, щоб перевірити його здібність зіграти в захисті на випадок кадрових катастроф (таких, як саме зараз, наприклад). Але вихід в опорну зону – це рішення, яке не принесло жодної користі. А з огляду на те, як команда почала "просідати" саме після появи представника чемпіонату Казахстану, можна казати і про шкоду, завдану команді.

В цілому Михайло Іванович з точки зору тренерських рішень провів досить впевнену гру, але на майбутнє йому варто все ж поменше уваги приділяти сентиментальним речам і концентруватися на холодному розрахунку, який буде дуже необхідним на полях Франції.

Читайте також: Збірна України не без проблем перемагає Кіпр

Більше новин спорту читайте на <