Усик – наш! Як український боксер дав майстер-клас боротьби з росіянами

Перемога українського боксера Олександра Усика над росіянином Муратом Гассієвим увійде в історію

І справа тут не в тому, що Усик вперше серед українських боксерів об'єднав усі титули в одній окремо взятій вазі, ставши лише четвертим боксером в історії виду спорту взагалі, якому це вдалося. Справа взагалі не в боксі. Олександр Усик показав чудовий приклад того, як вчинки можуть затьмарити будь-які слова.

До цього боксера в більшості українців досить неоднозначне ставлення, з цим не варто і сперечатися. Усик, чия патріотична позиція в останні роки вважається "досить хиткою" через його висловлювання про "братні народи" та не дуже конкретні відповіді на питання про те, чий же все-таки Крим, не є улюбленцем патріотів. Але перемога над росіянином Гассієвим має докорінно змінити ситуацію. Чому? Тому що на відміну від багатьох людей, які лише на словах пишаються своїм патріотизмом і розповідають про те, як треба боротися з Росією, Усик робить цілком конкретні справи – і б'є росіян в тому числі. Адже Гассієв є не першою "жертвою" Олександра в списку, до цього був менш відомий Андрій Князєв, якого українець пошматував в 2015 році в Києві.

Таким чином, поки інші критикують Усика за його хитку позицію і нічого не роблять, Сашко за один вечір може похизуватися цілим переліком досягнень по боротьбі з росіянами: а) змусив росіян слухати український гімн (нехай і паскудно виконаний тамтешніми співаками) і дивитися на український прапор, який переможно майорить над Москвою; б) побив росіянина на його ж землі на очах багатьох тисяч росіян; в) вийшов на ринг під українську патріотичну пісню і, знову ж таки, змусив слухати її росіян. Хтось скаже, що це все лише символічні речі і "всього лише спорт", але хто зробив більше за Усика в останні роки? Чи великий список цих людей, які так ефектно втерли носа Росії?

Але найголовніше навіть не сам факт перемоги, а те, як вона була здобута. До бою багато хто казав про силу Гассієва і про його "вбивчий удар", перелічував проблеми Усика і жахав букмекерськими коефіцієнтами, і що в результаті? Усик провів неймовірно виважений, дисциплінований та класний поєдинок, і переміг настільки впевнено, що у жодного судді, навіть "замазаного" Путіним, чи будь-ким з олігархів, які притягли бій на Росію, аби потішити своє его, не було і натяку на шанс віддати перемогу Гассієву. Ось так і треба перемагати ворога – щоб без жодного сумніву і питань!

Звісно, ніхто не може гарантувати, що вже сьогодні до вечора Усик знову не утне якоїсь дурниці, не назве росіян братнім народом і не "віддасть їм Крим". Така вже він людина. Проте все це будуть слова. І ніхто і ніколи вже не забере у Олександра його вчинків. І багатьом з наших політичних діячів варто було б взяти приклад з цього неоднозначного, але неймовірно ефективного спортсмена, який часто говорить не те, що від нього хочуть почути, от тільки робить речі, якими неможливо не пишатись. З Кримом ми ще розберемося, а зараз хочеться констатувати лише те, що Усик – наш. І вже точно не російський.

Джерело фото: твіттер WBSuperSeries

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор