Чому повернення Кличка в ринг може стати найграндіознішою спортивною подією року

Молодший із легендарних українських боксерів-чемпіонів Кличків – Володимир – перебуває в активній фазі роздумів: повертатися в активний спорт чи ні

І хочеться, і колеться. Володимир Кличко має заманливу пропозицію, яка в разі його згоди викличе реальний фурор у світі спорту (не лише винятково боксу). Стрімінгова платформа DAZN запропонувала 40 мільйонів доларів за 3 бої упродовж року. Перший із них – в Німеччині проти когось із топ-10 суперважів. Два наступні – на лондонському "Вемблі", найімовірніше, із британцями Ентоні Джошуа та Тайсоном Ф’юрі. Суперники для українця знайомі, так що проблем з їх вивченням не виникатиме.

Наразі офіційної відповіді з табору Кличків не надходило, Володимир же просто уникає розмов на цю тему. Твердого "Ні!" з його боку теж не прозвучало, якщо не брати до уваги його жартівливу "відмазку" про те, що розмови про його повернення – лише завчасний першоквітневий жарт.

А ось у боксерському світі все більше людей переконують, що український чемпіон таки схильний пристати на свіжу пропозицію. Принаймні зараз схиляється до неї за принципом: скоріше "так", ніж "ні".

"Першоквітневий жарт? Це брехня! – емоційно пояснив ситуацію британський важковаговик Ділліан Вайт. – Кличко точно повертається. Сто відсотків! Ми запропонували йому бій, але він особисто мені сказав, що йому для початку потрібно розігрітися в одному з боїв перед тим, як він погодиться битися з таким боксером, як я".

"Він знає, як загравати з медіа, – додав британець. – Він робив це багато років. І побачите, що незабаром він заговорить. І його відповідь виявиться позитивною".

У такому ж дусі висловився тиждень тому і колишній тренер Володимира Кличка Алі Башир. З його слів узагалі можна зробити висновок, що повернення українця в ринг – факт доконаний: "Я завжди вірив, що Кличко ще буде битися. Коли він оголосив про завершення кар'єри, то в глибині серця я не вірив в це. Я добре знаю Володимира і не міг повірити, що так закінчиться його кар'єра…"

Про високу вірогідність такого кроку сказав і знаменитий Леннокс Льюїс. Він до того ж буквально вчора приклад українському боксерові подав, заявивши теж про готовність вийти в ринг і побитися, скажімо, з Майком Тайсоном. Той, своєю чергою, так само не проти. Такий собі бій пенсіонерів-дідусів…

Однак Льюїс за свої "подвиги" в рингу просить – не більше, не менше – 100 мільйонів доларів. Зауважте, Ленноксу – 53 роки, а Тайсону – 52. Їхня поява в рингу – це вже повне шоу з мінімумом елементів справжньої змагальності.

А ось Володимир Кличко на їх тлі – ще такий собі "юнак". Наприкінці березня йому виповниться "лише" 43. Для здорового чоловіка, який постійно тримає себе в формі (а Володя насправді займається – принаймні для себе), – цілком боєздатний вік. Потім уже може бути пізно. А тут іще 40 мільйонів "підвалило". Не 100 мільйонів, як хоче той же Льюїс, але, погодьтеся, теж нормальні гроші. То ж чому не спробувати.

"Тут мова не про гроші, а про ідею та боксерську спадщину, – вважає згаданий вище Вайт. – Ну, програє він – і що? А якщо виграє, це ж буде неймовірно чудово, стане легендою з легенд…"

Тож Володимирові Кличкові варто визначатися. А час підтискає. Адже хлопці з DAZN (власник – уродженець Одеси, а тепер громадянин США та Великої Британії Лен Блаватник, з платформою, як футбольний коментатор, співпрацює Андрій Шевченко) перший бій за участю українського боксера, який мав би ошелешити світ сенсаційним поверненням, запланували вже на травень…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор