Чому російського тренера збірної України з біатлону Андрія Прокуніна потрібно гнати в шию

Сьогодні, 19 січня, завершилася жіноча естафета на етапі Кубка світу в Рупольдінгу, яка стала однією з найпровальніших в історії виступів українських біатлоністок

Традиційно для цього сезону виступ українських біатлоністів завершився розчаруванням. Все частіше лунають вимоги відставки російського тренера Андрія Прокуніна. Depo.Сектор проаналізує сухі факти, які лише підтверджують, що росіянину час пакувати валізи.

Результати: Українські біатлоністки лише на старті сезону виглядає більш-менш конкурентноспроможними. Після перших двох етапів провали почали чергуватися з ще ганебнішими виступами. Апогеєм стала сьогоднішня естафета. Анастасія Меркушина, сестри Семеренко і Юлія Журавок при семи додаткових патронах в Рупольдінгу зайняли 15-е місце. Цей результат став найгіршим в історії України. Досі найпровальнішим було 14-е місце на етапі в Бейтостолені (Норвегія) в сезоні 2004/2005.

Ще один антирекорд. На етапі в Рупольдінгу в мас-старт не потрапила жодна українка. У мас-старт кваліфікуються перші 25 біатлоністок в загальному заліку Кубка світу, плюс 5 кращих за підсумками етапу. Олена Підгрушна займає 26-е місце в загальному заліку Кубка світу. Віта Семеренко не змогла потрапити в топ-5 кращих на етапі за підсумками спринту. Останній раз українок не стартували в мас-старті 23 березня 2006 року в етапі в Холменколлені.

Торік, жіноча збірна України втратила максимальну квоту з шести біатлоністок в кожній гонці з роздільним стартом через бойкот етапу Кубка світу в російській Тюмені. І тепер про боротьбу за максимальну квоту вже можна забути, адже відставання в 423 очка відіграти практично неможливо.

Російський тренер Андрій Прокунін біди в поганих результатах не бачить анонсує вихід на пік на час чемпіонату світу. Це твердження виглядає доволі сумнівно, адже команда виглядає максимально розбалансовано.

Окрім усього наших біатлоністів супроводжують скандали з "російським слідом". Біатлоніст збірної України Дмитро Підручний у прямому ефірі після мас-старту 3-го етапу Кубка світу звинуватив у невдачах національної команди сервісерів (людей, котрі готують лижі для спортсменів). Спортсмен говорить, що бригада сервісменів, яка складається, зокрема і з двох росіян, практично жодного разу не підготувала лижі на відповідному рівні. Жінки поки мовчать, але за них говорять результати.

Чи час звільняти тренера - рішення приймати президенту федерації біатлону Володимиру Бринзаку. Але те, що авантюра з призначенням російського тренера в збірну України з тріском провалюється, можна стверджувати однозначно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Мітки: #скандал