Що потрібно знати про допінговий скандал в українському біатлоні

Двоє українських біатлоністів попалися на вживанні допінгу у лютому - Ольга Абрамова та Артем Тищенко

Що потрібно знати про допінговий скандал…

На початку лютого шанувальників біатлону сколихнула новина, що позитивну допінг-пробу здала Ольга Абрамова, яка виступала за жіночу збірну на Кубку світу. У крові біатлоністки, яка свого часу виступала за збірну Росії, виявили мілдронат. 

Сьогодні стало відомо, що на вживанні мілдронату попався Артем Тищенко, який виступав на Кубку IBU.

Як попалися

"Фатальна" допінг-проба Абрамової була взята 10 січня на етапі в німецькому Рупольдингу. Також у Німеччині попався і Тищенко - пробу взяли під час етапу в німецькому Арбері, де Тищенко посів перше місце у суперміксті з Меркушиною.

Що таке мілдронат

Мілдронат був внесений до списку заборонених з 1 січня 2016 року, але WADA заздалегідь попередив про це всіх, оприлюднивши повідомлення про майбутню заборону ще 29 вересня.

Мілдронат - це препарат, який поліпшує кровопостачання органів і тканин. В умовах інтенсивних фізичних навантажень врівноважує баланс між потребою тканин у кисні і його доставкою, перешкоджає накопиченню в клітинах і тканинах продуктів розпаду і токсинів, захищаючи клітини від ушкодження. Мілдронат стимулює метаболічні процеси, підвищує працездатність (розумову і фізичну), активує гуморальний і клітинний імунітет.

Виводиться з організму максимум за тиждень. 

Яка дискваліфікація світить спортсменам

WADA відносить мілдронат до серйозних заборонених препаратів (гормони, модулятори метаболізму). 

У разі розтину проби В можна отримати дискваліфікацію до 4-х років. У Федерації біатлону України в обох випадках від цього відмовилися. Це свідчить про те, що вони визнали вживання спортсменами препарату. 

Цілком можливо, що обох спортсменів відсторонять на 2 роки. 

Які результати у Тищенка та Абрамової

Якщо Ольга Абрамова у нинішньому сезоні дійсно почала показувати позитивну динаміку в швидкості у порівнянні з минулим, то для Артема Тищенка сезон 2015/2016 можна назвати ледь не провальним. Єдина світла пляма - "золото" суперміксту на Кубку IBU в Арбері, після чого він попався на допінгу. 

В чому проблема у збірній

Досить дивною виглядає робота медперсоналу збірної України. Спочатку ситуація з Юлією Джимою, у якої спостерігалися хронічні проблеми зі здоров'ямо протягом 2 років. І лише тоді, коли на етапі Кубка світу в Антхольці вона пропустила важливу естафету. ПІсля цього було проведено поглиблене обслідування і виявлені бактерії. І взагалі обслідування проводилося завдяки старанням тренера Уроша Велепеца.

А допінг Абрамової та Тищенка - це вина лікарів, які не простежили за виведенням препарату з організму спортсменів. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme