Що відомо про скандального росіянина, який очолить збірну України з біатлону

Навпередодні російські ЗМІ назвали ім'я наступного тренера жіночої збірної України з біатлону

Як повідомляло Depo.Сектор раніше, за чутками ним стане росіянин Андрій Прокунін. Насправді кандидатура дуже неоднозначна.

39-річний Андрій Прокунін - дворазовий чемпіон світу з літнього біатлону, чемпіон і призер зимової Універсіади 1999 року; найкращий результат на етапах Кубка світу - дев'яте місце (два рази).

У 2009 році під час чемпіонату Росії з біатлону у Прокуніна були виявлені позитивні допінг-проби. В їх крові знайшли еритропоетин. Спортсмена дискваліфікували на два роки. У 2011 року біатлоніст відбув дискваліфікацію.

Останнім місцем роботи Андрія Прокуніна була збірна Південної Кореї, яку він готував до домашньої зимової Олімпіади 2018 року. І там теж розгорівся скандал через наставника. Ось з якою заявою виступила російська біатлоністка Катерина Авакумова, яка з 2017 року представляла збірну Південної Кореї: "Зі збірної Кореї я йду. З цим тренером точно працювати не буду. Він порушив свої обіцянки, що буде свобода в підготовці, всіляко маніпулював корейськими тренерами і спортсменами, налаштовуючи їх проти, чинив психологічний тиск. Він вів за спортивними мірками підлу гру і багато його вчинки не вкладаються в поняття "тренер команди" і "чесна людина". Це не непорозуміння, це вже лицемірство. В мене немає бажання перетинатися з цією людиною більше ніколи".

Якщо підбити підсумки, то жіночу збірну України з біатлону, яка є однією з найсильніших у світі, може очолити росіянин, який практично не досягав серйозних результатів. Більше того, з посередніми результатами Прокунін зумів "вляпатися" в допінговий скандал. А вже на роботі тренером іноземної збірної пересваритися з натуралізованими своїми співвітчизниками... Залишається лише чекати, як цю кандидатуру пояснить президент федерації біатлону Володимр Бринзак.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор