Бойкот Тюмені: Чому українських спортсменів не буде на Росії

Напередодні стало відомо, що всі українські спортсмени будуть змушені бойкотувати змагання на Росії

Що сталося?

Президент Федерації біатлону Володимир Бринзак повідомив новину, що в профільному міністерстві прийняли рішення не делегувати українських спортсменів на змагання на Росію, зокрема етап Кубка світу з біатлону в Тюмені (22-25 березня) та біатлонного Кубка IBU в Ханти-Мансійську (14-17 березня). Офіційна причина невиїзду до країни-агресора - "запобігти безпідставному затриманню членів національних збірних". Неофіційну всі розуміють...

14 березня міністр молоді та спорту України Ігор Жданов опублікував указ про бойкот турнірів на Росії. Забороняється проводити навчально-тренувальні збори на Росії і брати участь в будь-яких змаганнях представникам національних збірних у всіх видах спорту.

Ще раніше США, Канада та Чехія теж оголосили бойкот біатлонним етапам на Росії. Формальна причина у них - допінг-система, яка існувала або ж досі існує в країні Путіна. А якщо додати сюди Олімпійського чемпіона шведа Себастьяна Самуельссона та словенця Клемента Бауера, то масштаб ігнору росіян добряче вражає. Такої ганьби в новітній історії ще не було.

Чому таке рішення справедливе

Щодо України, то позиція не може бути іншою. Працювати на престиж країни, яка розгорнула в тебе на батьківщині війну і вбиває людей, просто неймовірна дурість. Тому в забороні виступати на Росії нема нічого надзвичайного. Щодо інших країн, то позиція теж зрозуміла. Спортсмени, які важко тренуються в якийсь момент були обдурені росіянами, які просто вживали допінг. Біатлоністи США, Канади та Чехії просто поважають себе.

Неоднозначна реакція

Такий радикальний крок одразу вивів на чисту воду латентних "путінолюбів" в Україні. Найголосніше про "розрив зв'язків між братніми народами" кричав олімпійський чемпіон, президент федерації боротьби Ельбрус Тедеєв. До слова, екс-спортсмен є й колишній регіоналом. Були й менш голосні заяви, але через те, що більшість громадськості схвалила бойкот, то все швидко змовкало. І вашим, і нашим спробував розіграти президент Федерації біатлону Володимир Бринзак. Судячи з риторики його інтерв'ю російським журналістам, все сталося через шалений примус, хоча самі спортсмени і він були б не проти вступів на Росії.

Журналісти Depo.Сектор зателефонували голові ФБУ Володимиру Бринзаку аби прояснити ситуацію.

- Вже розмовляли з спортсменами про рішення бойкотувати етапи змагань на Росії?

- Ще ні. Завтра їм стартувати на змаганнях в шведському Холменколлені. Для чого відволікати біатлоністів? Вони важко переживають невдалий виступ на Олімпіаді, а зараз додається ще ця ситуація.

- Російські ЗМІ неоднозначно подають Вашу позицію...

- Є рішення і ми його однозначно приймаємо. Обговорювати і дискутувати нема сенсу.

- Сьогодні припинив роботу сайт, який досі позиціонували офіційним ресурсом Федерації біатлону. Більше того, на сторінці-заглушці з'явилося провокативне повідомлення, що начебто рішення бойкотувати змагання на Росії є неправильним...

- Це не був офіційний сайт Федерації біатлону України. Цим порталом займалися фактично волонтери. Час від час ми давали на це певну суму грошей. І все. Впливу на них ми не маємо. Будемо робити тепер власний справжній офіційний сайт.

- Пропущений етап Кубка світу позначиться фінансово на спортсменах?

- Звісно, що так. Біатлоністи отримують гроші за виступи, а якщо стартів нема, то і виплат не буде. Можливо, будемо шукати вхід з ситуації.

Плюси та мінуси...

Звісно, спортсмени з табору "спорт поза політикою" зараз частково втратять мотивацію, ймовірно це позначиться на результатах. Але це такий радикальний крок мав би виховати прошарок спортсменів-патріотів, які "не відірвані від своєї землі". Зрештою Україна на четвертий рік війни з Росією чітко сформулювала свою позицію і у спорті. І це теж добрий сигнал для наших країн-партнерів у світі. І красномовною є позиція головного біатлонного рупора Росії - Дмитра Губєрнієва, який через соцмережі усіх хто бойкотуватиме послав в "ж*пу". І це доволі смішно, адже саме вони не їдуть в ізольовану світом і покусану санкціями російську "ж*пу".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор