На скільки медалей Україна може розраховувати на ЧС з біатлону

Вчора збірна України оголосила склад на біатлонний чемпіонат світу, а ми вирішили спрогнозувати кількість медалей, які можуть здобути наші учасники

На скільки медалей Україна може розрахов…

Одразу зазначимо, що склад наших чоловічої і жіночої команд не здивував прихильників біатлону – він був достатньо прогнозованим, особливо з урахуванням проблем зі здоров'ям у Віталія Кільчицького і не надто вдалої форми Ольги Абрамової, яка щойно відбула дискваліфікацію за вживання допінгу. Тренери не стали ризикувати, а тому п'ятірки наших учасників мають такий вигляд:

Жінки:

Юлія Джима
Олена Підгрушна
Валентина Семеренко
Анастасія Меркушина
Ірина Варвинець

Чоловіки:

Сергій Семенов
Дмитро Підручний
Артем Прима
Володимир Сємаков
Олександр Жирний

Оптимальний склад, всі лідери присутні, а тому далі головним завданням тренерів є правильна психологічна і фізична підготовка учасників до стартів у австрійському Хохфільцені, і що найголовніше – правильний вибір учасників для гонок, аби розраховувати на максимальну участь кожного спортсмена, при цьому не перенавантажуючи головних претендентів на медалі і враховуючи конкуренцію.

Давайте поглянемо на календар стартів, які розтягнуться з 9 по 19 лютого. Ось так виглядає розклад гонок:

Одразу викликає увагу те, що починатися ЧС буде зі змішаної естафети, і хоча тренери української команди традиційно не дуже шанують цей вид програми, цього разу можна зробити ставку на цю гонку і виставити найсильніший склад. Наприклад, четвірку "Підгрушна, Джима, Сємаков, Семенов". Чому так? Тому що лідери сезону з інших збірних ще не будуть на піку форми, можливо десь будуть придивлятися до траси і до опонентів, а наша команда сильна в естафетах (як жінки, так і чоловіки), тому можна розраховувати на успіх. Як мінімум, тут треба задіяти найсильніший чоловічий склад, адже наступного дня гонка лише у жінок.

Окрім змішаної естафети, у Хохфільцені передбачено ще дві естафетні гонки – окрема чоловіча і окрема жіноча. На етапах кубку світу і на чемпіонаті Європи наші спортсмени вже довели, що є конкурентоздатними у цих видах, тому ставку на ці дві естафети треба робити обов'язково. Може, навіть жертвуючи деякими індивідуальними видами програми. Втім, можливо це і не буде обов'язково. Дивимося: жіноча естафета буде 17-го числа, а чоловіча – 18-го, але до цього – 16-го лютого, не буде жіночих гонок, отже і наші чоловіки, і наші жінки перед естафетами відпочинуть чудово і мають бути в гарних кондиціях.



Таким чином, ми маємо надію, як мінімум, на 2-3 медалі наших біатлоністів у естафетних гонках, а от щодо індивідуальних стартів, то тут все трошки гірше в плані перспектив. Головні наші надії наразі – Юлія Джима у жінок та Сергій Семенов у чоловіків. Якщо комусь з них вдасться поєднати ідеальну швидкість і стрільбу, то шанси потягатися за подіум будуть, а от в разі недоліків на трасі, або ж на вогневому рубежі, можна не сумніватися – конкуренті візьмуть своє і не віддадуть назад. В естафеті в цьому плані нам простіше – помилки одного учасника можуть компенсувати інші три спортсмени, а так як склад у наших збірних дуже рівний і якісний, результати українців та українок завжди на високому рівні.



Отже, чекаємо дві-три медалі у естафетах і сподіваємося на невеличке диво у особистих гонках. Як вже заявили у федерації біатлону України, якихось планів по медалям перед нашими хлопцями та дівчатами ніхто не ставить, і це дуже правильний крок – менше тиску, і менше хвилювання. Просто по вболіваємо за наших на сніжних трасах Австрії, має бути цікаво і напружено, а медалі стануть лише бонусом до емоцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme