Джима – перша, в Лізі націй – перші: чудовий старт сезону для українського біатлону

Після вдалого виступу Сергія Семенова в чоловічій індивідуальній гонці, де він потрапив до квіткової церемонії, прекрасну перемогу в цій же дисципліні серед жінок здобула Юлія Джима

Джима – перша, в Лізі націй – перші: чуд…

І хоча ходом наша спортсменка змусила хвилюватися, бездоганна стрільба лідера нашої збірної таки вивела її на першу сходинку. Сподівання на медаль розпочали з'являтися вже після третього чистого вогневого рубежу. Та водночас із ними закрадалася і зневіра, оскільки ходом Юля програвала своїм суперницям добряче.

Однак її головні конкурентки за найвищу нагороду – Моніка Хойніш з Польщі та Маркета Давідова з Чехії на заключній стійці настріляли по хвилині штрафу. А от у Джими не затряслися руки, нерви витримали, і вона закрила всі мішені.

На заключне коло українка пішла, маючи хитку перевагу в 15 секунд. І на першій контрольній позначці вона розтопилася, склавши лише дві секунди. Підганяли трасою Юлю тренери, як могли, мотивуючи її тим, що вона може здобути золоту нагороду. І Джима з останніх сил, але додала. На наступній контрольній позначці вона вже вигравала три секунди. Залишалося витримати такий темп до фінішу. Й українка зробила це, принісши країні перше золото сезону.

Потішили й інші наші збірниці. Олена Підгрушна та Анастасія Меркушина з хвилинами штрафу фінішували майже з ідентичним часом на 15-ій та 16-ій сходинках відповідно. А якщо б не ці хиби, то обидві потрапили би до квіткової церемонії, а хтось із них, можливо, став би бронзовим призером індивідуальної гонки.

Порадіти можна і за молоду Юлію Журавок, якій вдалася ідеальна стрільба на всіх вогневих рубежах, і вона замкнула першу двадцятку. До речі, це другий найкращий результат в кар'єрі 24-річної українки. Найуспішнішим її виступом залишається 11-те місце на етапі Кубка світу в Естерсунді 2016-го року.

Не склалася гонка лише для Віти Семеренко. Вона з двома промахами опинилася поза очковою зоною.

Біатлон. Кубок світу. Поклюка (Словенія)

Індивідуальна гонка. Жінки: 1. Юлія ДЖИМА (УКРАЇНА) – (0+0+0+0) – 43.06.6; 2. Моніка Хойніш (Польща) – (0+0+0+1) – +5.9; 3. Маркета Давідова (Чехія) – (0+0+0+1) – +16.5; ..15. Олена ПІДГРУШНА (УКРАЇНА) – (1+0+0+0) – +1.12.0; 16. Анастасія МЕРКУШИНА (УКРАЇНА) – (0+0+0+1) – 1.12.4; ..20. Юлія ЖУРАВОК (УКРАЇНА) – (0+0+0+0) – +1.32.8; ..41. Віта СЕМЕРЕНКО (УКРАЇНА) – (0+1+1+0) – +3.13.6