ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому невдача в естафеті в Обергофі - поганий знак для жіночої збірної України

Жіноча збірна України з біатлону посіла лише п'яте місце в естафеті на етапі Кубка світу в Обергофі

Depo.
7 січня 2018 14:30
ФОТО: depo.ua

Команда, за яку виступали Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Віта Семеренко та Олена Підгрушна, не вразила ані швидкістю, ані стрільбою, що було помітно особливо чітко, і в результаті з 12 загальними промахами пропустила попереду себе навіть команди, які по разу, або навіть по два (Німеччина) заходили на штрафні кола.

Звичайно, можна казати про те, що 5 місце - не такий вже і провал. Якби не три причини.

1. Олімпійські ігри все ближче, і загальний спад в формі наших біатлоністок не дуже тішить. І це ще м'яко кажучи.

2. Перед гонкою українки були в трійці яскраво виражених фавориток, тобто медалі від команди чекали всі, включаючи букмекерів та фахівців. І 5 місце в такій ситуації - показник морального тиску, який наші дівчата не витримали. Що, знову ж таки, погано перед Іграми. Там тиск буде ще сильнішим.

3. Ми пропустили попереду себе збірні, які і близько не вважалися нам конкурентами сьогодні - Швецію та Росію. І якщо шведки обігнали нас в основному за рахунок стабільності та влучності, то росіянки навіть зі штрафним колом і катастрофічним першим етапом змогли вирватися на одну позицію вперед.

Звісно, можна знову ж казати про те, що естафета в Обергофі - це не привід для суму і що це лише одна гонка. Що наші індивідуальні показники все ще радують, адже напередодні Віта Семеренко змогла взяти бронзу в пасьюті. Втім, саме від естафети на Олімпіаді ми чекаємо медалі в першу чергу. Адже форма однієї спортсменки - явище мінливе і індивідуальну нагороду здобути буде важче, ніж в командній роботі, де невдачу однієї учасниці можуть компенсувати троє інших.

Українська жіноча збірна в останні роки стабільно входить до фаворитів естафетних гонок. Сьогодні також входила, але сподівань не виправдала. Хочеться вірити, що до наступних подібних змагань наша збірна підготується набагато краще, щоб вже у Пхенчхані не організувати нам головне розчарування року в біатлоні.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор