Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом"

У рамках проекту по висвітленню маловідомих стадіонів у містечках і селах України Depo.Сектор завітав на Львівщину у місто Кам’янка-Бузька

Провінційні стадіони України: Славні пер…

Кам’янка, як місто лагідно називають його мешканці і не тільки згадується ще у 15 столітті. Тоді поселення на Бузі називалось Димошин, а згодом воно стало Кам’янка-Струмилова. Така назва пішла від імені тодішнього власника міста Юрія Струмила. Так місто називалось до 1944 року. І ще зараз у деякій літературі, та й у самому райцентрі можна почути цю назву.

Кам’янка-Бузька зараз є районним центром у Львівській області і розташоване в 43-ох кілометрах від Львова. Населення всього лиш понад 10 тисяч чоловік. Кам’янка-Бузька є традиційним містом, як для цього регіону: ратуша, народний дім, красивий костел, дерев’яна церква і краєзнавчий музей. Все це варте уваги, але можна оглянути за один день.

Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом" - фото 1

Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом" - фото 2

Ну і крім цього слід звернути увагу на стадіон. Перше, що впадає на думку – це його нетрадиційна назва. Це не якийсь там "Сокіл" чи "Спартак", чи "Динамо", чи "Колос", а "Над Бугом".

Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом" - фото 3

Як розповідає історик львівського футболу Євген Попов у своїй книзі "Від «Бугу" до "Карпат", історія футболу Кам’янки тягнеться із 20-их років минулого століття. Саме на початку 20-их років був створений спортивний клуб "Буг". Згодом перед Другою світовою війною був створений армійський клуб "Стшелєц". Нова історія кам’янко-струмилівського футболу розпочалась після війни. У різні роки честь міста захищали команди під різними назвами: "Колгоспник", "Зеніт2, "Спартак", "Авангард", "Сокіл", "Факел". Але жодна з цих команд зірок з неба не хапала, перебуваючи переважно на другосортних ролях. Не дуже змінилась ситуація, коли у 1982 році знову створили команду "Буг". Клуб грав у другій лізі області і, двічі перемігши у своїй зоні у 1984 і 1985 роках, потрапив у головний дивізіон обласного футболу. Але серед найкращих "Буг" нічого не зміг зробити і 16-те місце серед двадцяти команд у чемпіонаті 1987-го року стало останньою крапкою для керівників футболу і водночас відправною точкою до нової славної історії.

Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом" - фото 4

Щодо стадіону, то його заклали ще у 60-их роках. Але як згадується у книжці "Від "Бугу" до "Карпат", то стадіон "Колос" не відповідав вимогам навіть районних змагань: поле було у ганебному стані, роздягалень не було, а глядачі дивились футбол стоячи. Все змінилось у 1988 році, коли керівники футболу міста вирішили створити боєздатний колектив. Так була створена команда "Карпати", тоді ж і почали реконструкцію, а можна сказати й будівництво, стадіону "Над Бугом".
"Карпати", які успадкували місце "Бугу" у еліті обласного футболу відразу увірвалися в лідери. В перший сезон команда стає володарем Кубка області і здобуває "бронзу" чемпіонату. Крім чемпіонату команда проводила і товариські зустрічі, які збирали немало глядачів. Одним із найекзотичніших суперників стала збірна країни Гвінея-Бісау (0:0).

Завдяки успішним результатам "Карпати" мали змогу вийти на всеукраїнський рівень.

Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом" - фото 5

У Кубку України команда дебютувала того ж року, але поступилась вже у першому раунді. А от наступний 1989 рік "Карпати" розпочали із боротьби на два фронти. У чемпіонаті серед колективів фізкультури клуб посів другу сходинку з 13 учасників, але і такий результат не дав пройти у фінальний етап і вважався невдалим. А от у обласних перипетіях здобули золоті нагороди. Команда набиралась досвіду: у 1990 пробилась у фінальний етап чемпіонату КФК, а вже у наступному сезоні заявилась у другу лігу останнього чемпіонату СРСР. 16 місце із 26 команд підсумувало черговий етап кам’янко-бузького футболу. Із розпадом Союзу зникли й фінанси, і команда переїхала у Стрий, де відразу стартувала у першій лізі першого чемпіонату України. А в Кам’янці почали збирати новий колектив. Вже за сезон 1992-1993 років "Карпати" знову стали чемпіонами.

Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом" - фото 6

Наступні і останні успіхи команди були на початку двохтисячних. У 2005 і 2009 роках "Карпати" двічі ставали чемпіонами області і ще двічі перемагали у Кубку області (2005, 2006). А найсерйозніший трофей здобули у 2006 році, коли "Карпати" перемогли у Кубку України серед аматорів.

Крім "Карпат" на стадіоні "Над Бугом" у різні роки проводили свої матчі і професійні команди: львівські "Карпати-2", що виступали у першій лізі та команда ФК "Львів-2", яка виступала у другій лізі чемпіонату України.

Зараз "Карпати" мають свій красень-стадіон, який вміщає 2660 глядачів і виступають у другій (третій за рангом) лізі області, сподіваючись, що колись до них знову повернуться славні часи.

Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом" - фото 7

Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом" - фото 8

Провінційні стадіони України: Славні перемоги "Карпат" "Над Бугом" - фото 9

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Сектор

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme