Як українському футболу позбутися "снігової ганьби"

Поточний тиждень в українському футболі відзначився низкою подій, які змушують задуматися над календарем внутрішніх змагань і умовами їх проведення

Як українському футболу позбутися "сніго…

Відміна двох матчів Кубку України в Охтирці та Полтаві, реальна загроза відміни матчу "Олімпіка" та "Карпат" в УПЛ і багато снігу в тій же Полтаві, де сьогодні грали "Ворскла" і "Динамо". Матч відбувся, але чи можна було назвати футболом те, що ми побачили в підсумку? Так, багато голів – це добре, але чи це був футбол? Коли судді не бачать лінії офсайду через сніг, воротарі не бачать м'яча і польових гравців, коли пенальті призначаються такі, що їх навіть телевізійники одразу не помічають. Щось не так з таким футболом. І, чесно кажучи, таких матчів бачити не хочеться.

Так, працівники стадіону "Ворскли" - молодці, треба віддати їм належне. Вони підготували газон арени чудово як для цих обставин. Але ж все одно це не дозволило командам зіграти в футбол, який після матчу можна було б якось серйозно аналізувати. Бо це був парад помилок на снігу, який можна пояснити тільки погодою, що тренери обох команд і зроблять, не сумнівайтеся.

Що ж робити, аби цього не було в майбутньому? Перший і головний варіант, який наразі обговорюється "у народі" – перехід на систему "весна – осінь". Експерти нагадують про те, що саме за цієї системи проведення чемпіонату український клуб досяг найбільшого успіху в Європі (київське "Динамо" в півфіналі Лізі чемпіонів сезону 1998/99 років) і приводять приклади деяких північних країн, де така система дозволяє грати матчі чемпіонату без форс-мажорів (наприклад, Швеція).

Як українському футболу позбутися "снігової ганьби" - фото 1

Але ж давайте згадаємо, що навіть за такої системи в Україні були випадки, коли грати доводилося на "городах". Тому, можливо, справа не в системі проведення чемпіонату, а в системному підході до інших факторів? Наприклад, до допуску команд без стадіонів з підігрівом газону. Так, ситуація в країні складна – будувати нові сучасні футбольні арени важко, але ж не так важко отримати від клубів-учасників гарантії того, що вони знайдуть місце проведення матчу на нормальному стадіоні, якщо виникне форс-мажорна ситуація? А не так як зараз, коли керівники "Олімпіка" кивають у бік Львову, де їм "заломили" високу ціну за використання місцевого стадіону. Всі можливі варіанти дій клубів у випадку "погодних форс-мажорів"повинні бути прописані в атестаційних вимогах до учасників УПЛ, щоби потім було простіше виносити рішення по матчам, які не відбулися і зараховувати винним у цьому технічні поразки.    

Ну а якщо системність в українському футболі – це надто важко для реалізації, то давайте хоча б зробимо так, щоб керівники УПЛ мали змогу вольовими рішеннями переносити цілі тури чи етапи кубку у випадках, якщо зима до України навідалася надто рано. Так, будуть питання з резервними датами, будуть скарги і будуть ті, хто вважатиме свої права порушеними. Але в такому випадку ВСІ БУДУТЬ РІВНІ у цих правах! І це головне. Всі отримають змогу зіграти пізніше, на нормальному полі, або хоча б на такому, де не хочеться йти за ключкою і шоломом.

Як українському футболу позбутися "снігової ганьби" - фото 2

В Англії без роздумів скасовують і переносять на інші дати матчі, які грати не можна. Тому що розуміють, що глядачі чекають від них саме футболу, а не інших видів спорту. І якщо хтось скаже, що календар у англійських команд легший за український, то ця людина вам збреше. І вони якось знаходять "вікна" для перенесених матчів, хоча також мають представників в єврокубках. І навіть більше, ніж ми. Звичайно, нам дуже рано рівнятися на англійців за рівнем чемпіонатів, але ж можна рівнятися на них хоча б за рівнем здорового глузду. Це ж не так важко і для цього не потрібно мільйонів євро.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme