Як судили "Динамо", "Шахтар" та інші команди УПЛ в 12 турі

Пропонуємо вам аналіз суддівства в матчах 12 туру Української Прем'єр-ліги

Євро-Рейтинг починає поступово звикати до зміни тональності тренерів в ході післяматчевих прес-конференцій. Тепер правилом гарного тону вважається не полити суддю брудом, а гордо сказати: "Я питання суддівства не обговорюю. Це компетенція Комітету арбітрів". Вчора Роман Санжар ще вище підняв планку, не тільки визнавши, що два пенальті в ворота Олімпіка були справедливі, а й обурився, чому третій не поставили. Дослівно: "Я не зрозумів, чому арбітр не поставив третій одинадцятиметровий у наші ворота, який все-таки був".

Якщо так піде і далі, то вже найближчим часом представники клубів самі почнуть писати листи і вимагати з екранів телевізорів подовжити дискваліфікацію футболістів або позбавити власні клуби очок (хоча б перегравання призначити), оскільки арбітри помилилися на користь їхніх команд. Перша ластівка з'явилася. Чекатимемо.

А поки розберемо, чи правий був Бойко, поставивши два пенальті в одному матчі і не призначивши третій. В обох випадках, коли Олімпік карали одинадцятиметровим ударом, була гра рукою з боку Артема Барановського. У першому випадку Барановський намагався ухилитися від прямого удару по воротах. Але м'яч знайшов відставлену в сторону руку і змінив напрямок польоту. Пенальті в подібній ситуації не викликає сумніву.

У другому випадку була навмисна гра рукою: Харатін прокидав собі м'яч на хід і Барановський злегка підкоригував політ сфери. Одинадцятиметровий не заперечував навіть сам "винуватець торжества".

Складніше з третім моментом, коли у штрафному Олімпіка в боротьбі із захисником господарів впав Бонавентуре. В динаміці епізод не викликав сумнівів – порушення. Але після детального вивчення епізоду з різних ракурсів Євро-Рейтинг прийшов до висновку, що удару по ногам не було. І пенальті, відповідно, також.

Однак, помилка в діях Бойко була: видалення Барановського за дві жовті картки. В епізоді з призначенням першого пенальті гра рукою була ненавмисної – спроби перервати політ м'яча не було. У такій ситуації суддя обмежується призначенням пенальті, без пред'явлення жовтої картки. Покарання у другому випадку було правильним: Барановський спеціально зіграв рукою в м'яч. Але, за сукупністю моментів він повинен був отримати одну жовту, замість двох. Навряд чи це істотно допомогло б в даній грі Олімпіку, але помилка є помилка. Як наслідок, рейтингова оцінка за матч у Бойка виявилася невисокою – 3,65 бала. Однак, даний результат – не найгірший в турі.

Як судили "Динамо", "Шахтар" та інші команди УПЛ в 12 турі - фото 1

З шести матчів, зіграних у 12 турі, в трьох виникали моменти, коли суддя міг призначати чи не призначати пенальті. Роботу Бойко Євро-Рейтинг розібрав вище. А ситуації в матчах Волинь - Дніпро і Олександрія - Динамо виглядають дзеркальними. Нагадаємо, про що йде мова.

У першому таймі матчу Волинь - Дніпро в штрафний гостей падає Герасименко після підкату Кравченко. Іванов вказує на одинадцятиметрову позначку. В динаміці рішення сумнівів не викликає. Але в покадровому перегляді думка змінюється на протилежну.

Як судили "Динамо", "Шахтар" та інші команди УПЛ в 12 турі - фото 2

Як судили "Динамо", "Шахтар" та інші команди УПЛ в 12 турі - фото 3

Як судили "Динамо", "Шахтар" та інші команди УПЛ в 12 турі - фото 4

Герасименко прокидає себе м'яч на хід. Кравченко запізнюється з підкатом і в м'яч явно не грає. Але гри в ноги також немає: Герасименко бадьоро перестрибує перешкоду і, зробивши два кроки, падає.

Абсолютно схожа ситуація сталася в Олександрії з Ярмоленком.

Як судили "Динамо", "Шахтар" та інші команди УПЛ в 12 турі - фото 5

Як судили "Динамо", "Шахтар" та інші команди УПЛ в 12 турі - фото 6

Андрій також прокинув м'яч собі на хід і далі – впав після підкату Шендрика. Останній не встигав за діями київського футболіста і в м'яч явно не грав. Але і контакту з ногою Ярмоленка не відбулося.

І Іванов і Труханов знаходилися поруч з подією. Однак, рішення прийняли діаметрально протилежні. Іванов призначив пенальті, Труханов показав жовту Ярмоленко. Євро-Рейтинг повністю солідарний з арбітром матчу Олександрія - Динамо. А ось розгром Дніпра почався з результативної помилки Іванова.

Що стосується Труханова, то в матчі був ще один епізод з неоднозначним трактуванням. Йдеться про гол Гонсалеса, коли у багатьох склалося враження, що парагваєць підіграв собі рукою. Рейтингове агентство стверджує, що руки не було. Була гра плечем.

Труханов у поєдинку Олександрія - Динамо дуже добре розібрався в складних моментах. В кінці гри, коли кияни почали нервувати і йти ва-банк, змушений був перейти до активного застосування жовтої картки. Його оцінка – найвища в турі.

А хто в черговий раз спантеличив, крім Іванова, так це Жабченко. Євро-Рейтинг вважає, що в матчі Зірка - Шахтар не було такої кількості стиків і порушень, щоб пред'являти 10 жовтих карток – по п'ять гравцям обох команд. І, якщо продовжувати розбирати моменти з забитими голами пильніше, то результативну помилку Анатолій таки допустив. На самому початку комбінації, після якої був забутий другий м'яч у ворота Зірки, Ордець підіграв собі рукою. Зауважимо, що після цього було ще близько восьми передач, яким захисники Зірки нічого не змогли протиставити, оскільки деякі з них все ще продовжували сперечатися з арбітром. Якби останній зафіксував це порушення, імовірно, другого гола не було. А так – явна помилка рефері і низька оцінка – 3,65 бала за вельми нескладний матч.

У рейтингу впливу арбітрів в п'ятірці лідерів "впливу" відбулися зміни по позиціях. Жабченко і Іванов здійснили рокіровку: останній піднявся на третє місце, а Анатолій опустився на четверте. Перші два рядки зайняті, ймовірно, на більш тривалий час. А ось п'ята позиція може і змінитися вже за кілька турів.

Як судили "Динамо", "Шахтар" та інші команди УПЛ в 12 турі - фото 7

У п'ятірці кращих – також рокіровка. Однак, користуючись шаховою мовою, довга. З другого на шосте місце перемістився Микола Балакін. А на його позицію піднявся Костянтин Труханов. Всі інші учасники – незмінні.

Як судили "Динамо", "Шахтар" та інші команди УПЛ в 12 турі - фото 8

Варто звернути увагу на той факт, що з ТОП-5 кращих дуже легко вибути: достатньо невпевнено відпрацювати лише в одному поєдинку. Що стосується ТОП-5 "найвпливовіших", то він виглядає досить статичним вже кілька турів поспіль.

Рейтинг впливу арбітрів – оцінка ступеня впливу суддів на кінцевий результат матчу. Оцінювання проводиться на основі інформації про прийняті арбітром під час гри рішення: призначені штрафні, пенальті, винесені попередження, зараховані або скасовані голи та ін.

Рейтинг розраховується за результатами кожного туру чемпіонату України. Розрахунок проводитися за методикою Рейтингового агентства Євро-Рейтинг за аналітичної, інформаційної та графічної підтримки Media Team.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme