Вже незабаром Новий рік тож час підбивати річні підсумки спортивного життя в Україні

Мирослав Новосад
Шеф-редактор спортивної редакції Depo.Сектор
ТОП-10 спортивних позитивів 2016 року…

Depo.Сектор спершу назве десятку подій, які дарували українцям неймовірні емоції щастя.

Лютий. Найкращий сезон у своїй кар'єрі провів 28-річний український фристайлер Олександр Абраменко - українець тричі піднімався на подіум етапів Кубка світу, завоювавши дві бронзи і одне срібло, тим самим покращивши власний рекорд за кількістю потраплянь на п'єдестал пошани за сезон. В цілому, український фристайлер тільки одного разу фінішував нижче п'ятої позиції (13-е місце на етапі в Москві), і завдяки таким стабільно високим результатам Олександру вдалося посісти перше місце в заліку лижної акробатики зі значним відривом в 34 очка від найближчого конкурента. Таким чином Абраменко виграв Малий кришталевий глобус - досягнення, яке раніше не підкорялося жодному українському фристайлеру.

ТОП-10 спортивних позитивів 2016 року - фото 1

Березень. У Львові відбувся матч за звання чемпіонки світу з шахів. Протистояння між чинною чемпіонкою — львів’янкою Марією Музичук та претенденткою на титул — китаянкою Хоу Іфань розпочалося 1 березня в величному Палаці Потоцьких. І хоч втримати звання чемпіонки світу Музичук не вдалося - китаянка Хоу Іфань, раніше дворазова найкраща шахістка, без особливих проблем обіграла українку, повернувши собі чемпіонство. Все ж шахова ейфорія на кілька тижнів охопила місто. Одного разу стартовий хід в партії прийшов робити зараз екс-тренер "Шахтаря" Мірча Луческу.

Травень. Україна виборола право приймати матчі чемпіонату світу з хокею 2017 року в Дивізіоні 1А. Варто відзначити, що поєдинки першості відбудуться з 22 по 28 квітня. У групі А крім збірної України зіграють команди Казахстану та Угорщини, які вибули з вищого дивізіону, а також Польщі, Австрії та Південної Кореї. Переможці турніру отримають путівку в елітний дивізіон. Зважаючи на загальний стан хокею в країні, це неймовірна нагода вболівальникам насолодитися якісною грою. А так виглядають талісмани майбутнього мундіалю.

Липень. Легендарний футболіст Андрій Шевченко очолив збірну України. Найуспішніший футболіст за історію незалежності тепер намагатиметься досягти нових висот на тренерському шляху. Тим, хто поставився до призначення з пересторогою, варто зрозуміти, що, навряд, чи хтось інший зможе отримати такий карт-бланш і розуміння від усіх команд УПЛ. Та й перші матчі "синьо-жовтих" лише підтвердили, що очікування не марні.

Серпень. Українська тенісистка Еліна Світоліна в 1/8 фіналу Олімпіади сенсаційно перемогла екс-першу ракетку світу, зіркову Серену Вільямс. Ця знакова перемога, хоч і не принесла титул, але засвідчила найуспішніший сезон у кар'єрі. Вона стала першою українкою, яка закінчила рік в топ-15 світового рейтингу (14-й рядок), виграла більше 65% матчів (43 з 66-ти). В активі уродженки Одеси титул в Куала-Лумпурі, фінали в Нью-Хейвені і Чжухаї. Також Еліна побувала в півфіналах Дубая, Токіо, Пекіна і Москви, ну і вихід в 1/4 фіналу Олімпіади.

ТОП-10 спортивних позитивів 2016 року - фото 5

Вересень. Олександр Усик (10-0, 9 КО) став новим чемпіоном світу у важкій вазі за версією WBO, перемігши Кшиштофа Гловацьки (27-1, 16 КО) за очками. Бій у польському Гданську тривав максимальну кількість раундів - 12. Рішенням суддів Олександр Усик переміг з рахунком 119-109, 117-111, 117-111. Таким чином, Усик побив рекорд Евандера Холіфілда, який став чемпіоном світу за версією WBO в 12-му поєдинку, Олександр зумів зробив зробити це в 10-му поєдинку. Був цього року ще й чемпіонський титул Василя Ломаченка. Але виокремити варто саме дебютну перемогу Усика.

ТОП-10 спортивних позитивів 2016 року - фото 4

Вересень. Українські паралімпійці завоювали 117 медалей на Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. У загальнокомандному заліку збірна України з цією кількістю нагород зайняла третю сходинку, як за кількістю здобутих золотих нагород, так і за загальною кількістю медалей. Українці у Ріо здобули 41 золоту, 37 срібних і 39 бронзових нагород. Першими фінішували китайці (105-81-51), на другому місці Великобританія (64-39-44). Ми побачили, яким може бути некомерційний щирий спорт. Це були перемоги Героїв від яких на очі накочувалися сльози.

Вересень. НСК "Олімпійський" прийме фінал Ліги чемпіонів 2018 року. Новий президент ФФУ Андрій Павелко не змусив довго чекати на результати своєї роботи. Остаточне рішення затвердив позачерговий конгрес Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА), що відбувся у столиці Греції Афінах. Фінал у Києві запланований на 26 травня 2018 року. Президент УЄФА Александр Чеферін вже проінспектував стадіон і залишився задоволеним.ТОП-10 спортивних позитивів 2016 року - фото 2

Жовтень. Жіноча збірна Україна з волейболу зіграє на континентальній першості. Вперше з 2011 року і лише вдруге за 13 років пройшла кваліфікацію міжнародного турніру. Загалом найкращим результатом на волейбольному Євро для українок було третє місце в далекому 1993 році. І от цьогоріч трапилося диво... Для попадання у фінальну частину чемпіонату Європи 2017 року збірна України зробила неймовірне в останній момент. У стикових матчах третього раунду кваліфікації проти Іспанії Україна програла перший домашній поєдинок 2:3, проте через декілька днів зуміла перемогти в гостях 3:1 і пробилася в основну сітку турніру.ТОП-10 спортивних позитивів 2016 року - фото 3

Грудень. Казковим видався груповий раунд Ліги Європи для "Шахтаря". "Гірники", здобувши перемоги у всіх 6 матчах, стали новим рекордсменом в групових турнірах Ліги Європи. Серед українських команд у цьому турнірі, донеччани на 3 очка перевершили досягнення, встановлене "Дніпром" в сезоні-2012/13 і повторене через два роки "Динамо". Крім того, "помаранчево-чорні", забивши 21 м'яч, стали найрезультативнішими в груповому раунді серед усіх європейських команд.