Чому "Шахтарю" варто готуватися до великої кризи

Останні новини, що стосуються бізнес-активів власника "Шахтаря" Ріната Ахметова, не можуть не хвилювати вболівальників "гірників". Цілком можливо, в майбутньому "Шахтар" взагалі зникне з футбольної карти України

Чому "Шахтарю" варто готуватися до велик…

Футбольний клуб "Шахтар" в останні роки був своєрідною "вітриною" успішності українського олігарха Ріната Ахметова. Кращі футболісти, відомі тренери і клубні менеджери, виняткова інфраструктура і як наслідок – переможна хода українськими футбольними полями, до якої періодично додавалися гідні виступи в Європі і навіть солідний міжнародний трофей. Втім, після початку воєнних дій на Донбасі "вітрина" Ахметова пристойно втратила у яскравості, ще раз довівши аксіому українського футболу – його виняткову залежність від фінансового стану хазяїна. "Шахтар" все ще залишався і залишається грандом українського футболу, але в житті клубу стало менше розкоші і більше економії.

Варто лише поглянути на трансферний баланс "гірників", щоб зрозуміти очевидне – в клубі почали прискіпливо рахувати кожну копійку. Якщо раніше "Шахтар" міг дозволити собі витрачати і по 50 млн євро за рік (сезон 2007/08, коли донецький клуб придбав Кастільо, Вілліана, Лукареллі та інших), то з кожним новим роком суми видатків на трансфери зменшувалися, а от продавати "гірники" почали все активніше. Спочатку Фернандіньо і Мхітаряна в 2013-му, потім Дугласа Косту та Алекса Тейшейру вже після того, як на Донбасі почалася війна. Не виключено, що майбутнім літом на "Шахтар" чекатимуть нові кадрові втрати, адже у власника клубу Ріната Ахметова додалося проблем з бізнес-активами і його футбольному дітищу, схоже, доведеться виходити на самоокупність.



В так званій "ДНР" розпочався процес "націоналізаці" бізнесу, що належить українським олігархам, і бізнес Ахметова страждатиме в першу чергу. Розмови навколо "Донбас-Арени", яку захопили бойовики, це лише верхівка айсбергу і більше показова історія, куди сильніше Ахметова постраждає від втрати контролю над промисловими підприємствами і енергетичними об'єктами, які наразі припинили роботу, а значить – припинили і поповнення гаманця свого власника. на підприємствах Ахметова з 1-го березня (оскільки вони не перереєструвалися в Л-ДНР) вводять зовнішнє управління.

Чи треба тут казати про те, що зовсім скоро Ахметову буде не до футбольного клубу, який для нього був лише гарною "вітриною"? Звісно, на пару-трійку років "Шахтарю" може вистачити грошей, які клуб заробить на продажу сильних гравців, які все ще є в команді. Але що далі? Інфраструктура клубу знаходиться під контролем терористів, власник клубу буде з кожним новим днем втрачати гроші і нових вливань до футбольної казни не буде, скоріше навпаки – Ахметов може навіть покривати деякі свої втрати в бізнесі прибутками на футбольному трансферному ринку.

Звісно, Рінат Леонідович в теорії може спробувати продати "Шахтар" як один зі своїх коштовних активів, але наразі іронія долі для Ахметова в тому, що коштовність "Шахтаря" – це фактично трансферна вартість його гравців. А от стадіон, клубна база і багато чого іншого, за що могли б заплатити олігарху багаті покупці – все це фактично належить терористам на Донбасі. То ж ніхто в ясному розумі не витратить гроші за порожній бренд, нехай і сильно розкручений в останні роки.



Вже зараз в соцмережах пишуть про скорочення в "Шахтарі" – людей переводять з роботи в клубі, де ті звикли до "бонусів" та премії, на роботу у гуманітарний штаб, де лише "гола ставка". І це лише початок великих змін, до яких треба готуватись "Шахтарю". Звісно, поки що в верхівці клубу зберігають спокій і не особливо розголошують масштаби проблем, але такими темпами дуже скоро негаразди буде важко приховувати. Відсутність коштовних трансферних придбань в останні роки – лише початок ланцюга неприємних змін. А от про те, що буде в кінці цього ланцюга, можна лише здогадуватися, хоча з огляду на те, як розвиваються події навколо бізнесу Ріната Ахметова, нічого позитивного шанувальникам "Шахтаря" чекати не варто.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme