Чому 2016 рік може стати початком нової ери українського футболу

Рік, що завершується, для любителів українського футболу може асоціюватися з невдалим виступом збірної на Євро, але можна дивитися на ситуацію ширше

Чому 2016 рік може стати початком нової…

Якщо дивитися на результати українських команд лише на футбольному полі у 2016 році, то згадати багато приємного в ньому не вдасться. І на Євро збірна провалилася, і на клубному рівні наші представники виступили не дуже вдало, окрім "Шахтаря", та і тому можна нагадати про виліт у кваліфікації Ліги чемпіонів. Не радував особливо інтригою і чемпіонат України, не кажучи вже про численні скандали в ньому – то гравці поб'ються між собою, або з суддями, то матчі "дивні" зіграють, то поля не підготують до матчів… Здавалося б, 2016 рік точно не занесеш українському футболу в актив, але у другій половині року сталося декілька важливих подій, які в майбутньому можуть призвести до позитивних змін у футбольному хазяйстві, і про ці події хотілося б нагадати.

Зміна тренерського та менеджерського штабу збірної. Після провалу на Євро-2016 у ФФУ вирішили ґрунтовно підійти до формування нового керівного складу збірної України, для більш якісного функціонування головної команди країни. В команді з'явився не тільки новий головний тренер Андрій Шевченко, що вже саме по собі натякало на те, що нас чекає якісне оновлення складу і філософії гри, але і його помічники – Рауль Ріанчо, Мауро Тассотті, Андреа Малдера та інші члени тренерського штабу. А ще у збірної з'явився спортивний директор Євген Красніков, а поряд з командою – голова комітету національних збірних Мирон Маркевич. Всі ці люди з багатим досвідом роботи у різноманітних футбольних та навколо футбольних сферах, що обіцяє усесторонній розвиток збірної у майбутньому.

Чому 2016 рік може стати початком нової ери українського футболу - фото 1

Та і зараз, після декількох місяців "нового життя" збірної вже видно позитивні зміни – команда стала більш відкритою, як у повсякденному житті, так і на полі – збірна Шевченка намагається грати в більш атакувальний футбол, що приносить не тільки задоволення вболівальникам, але наразі і непогані результати.

Боротьба з договірними матчами. Ще в кінці минулого року в Україні був прийнятий закон про боротьбу з корупцією в спорті (так званий "закон Павелка – Кожемякіна"), і за цим законом вплив на результати офіційних спортивних змагань шляхом підкупу, примусу або вступу в змову з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи передбачає штраф від 200 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один такий мінімум зараз дорівнює 17 гривням), обмеженням волі на строк від 1 до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років зі спеціальною конфіскацією.

У цьому році боротьба з "договірняками" продовжилася. По-перше, про договірні матчі вже почали говорити у повний голос, чого раніше не було. По-друге, наприкінці року ФФУ представила нового керманича комітету з етики та чесної гри, яким став Франческо Баранка. Він є генеральним секретарем міжнародної компанії "Federbet", яка займається питаннями виявлення матчів з фіксованими результатами, а також юристом, який спеціалізується у царині кримінального права. Залучення ФФУ до боротьби з договірними матчами людини з-за кордону – безпрецедентний крок, яким керівництво вітчизняного футболу дає зрозуміти – терпець урвався, і в майбутньому розслідування "дивних матчів" будуть доводитися до кінця, а не так, як раніше. Тому що тепер і резонанс буде ширшим, і інструментів для виявлення порушень у слідства буде більше, враховуючи досвід Баранки у таких справах. Якщо український футбол стане чистішим, то і його привабливість має зрости.

Фінал Ліги чемпіонів-2018 в Києві. Євро-2012 стало першим доказом спроможності України проводити великі футбольні турніри на високому рівні, а тепер країна отримає шанс це довести знову вже на рівні клубів. Отримання такого шансу є важливим не тільки в плані спортивного життя України, але і у загально-соціальному, адже керівникам ФФУ, міста Києва та держави вдалося переконати чиновників УЄФА у доцільності доручення українській столиці провести відповідальний футбольний захід у часи, які не назвеш простими для держави.

Чому 2016 рік може стати початком нової ери українського футболу - фото 2

Нова стратегія розвитку футболу в Україні. На початку тижня президент ФФУ Андрій Павелко презентував "Стратегію-2030". Докладніше про неї і про головні її пункти ви можете почитати в нашому окремому матеріалі. Тут же хотілося б зупинитися на головному – плани федерації по розвитку українського футболу наразі виглядають дуже привабливо і реалістично. Нема пустих обіцянок типу "Виграємо чемпіонат світу через 22 роки!", але є достатньо чіткий план дій по розвитку дитячого футболу, тренерського рівня в країні і головне – матеріально-технічної бази, занедбаної за останні роки. В стратегії ФФУ не просто обіцяють "натикати" по країні майданчиків для гри в футбол – там є і те, як ці майданчики використовувати, де їх доцільніше будувати і хто на них буде грати і тренувати.

Не забуваємо і про інший важливий крок – створення власного вітчизняного заводу з виробництва футбольних газонів. Це підприємство не тільки надасть можливість не залежати від іноземних постачальників якісного покриття для футбольних полів, але і допоможе українському бюджету в глобальному плані. По-перше, тим, що з нього не треба буде тягнути зайві кошти на закупівлю газонів за кордоном. По-друге, тим, що на заводі будуть працювати люди, які там же отримуватимуть зарплатню, а це вже створення робочих місць і це заслуга не тільки перед футболом.

Тому, підбиваючи підсумки футбольного року в Україні, варто думати не тільки про Євро-2016 і сумувати з приводу невдалого виступу збірної у Франції, але і сподіватися на те, що саме в цьому році були зроблені важливі кроки для поліпшення ситуації в українському футболі. І хочеться вірити, що в майбутньому, згадуючи футбольний 2016-й, ми будемо казати про рік якісних змін і важливих рішень, що дали свої результати.    

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme