Очистка інформпростору. Чи потрібно закривати "дочку" "Sports.ru" - "Трибуну"?

Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО "Про застосування санкцій щодо низки російських компаній", дозволившли заблокувати, зокрема, російські сайти "Вконтакті" та "Яндекс"

Мирослав Новосад
Шеф-редактор спортивної редакції Depo.Сектор
Очистка інформпростору. Чи потрібно закр…

Одразу після оприлюднення указу, в соцмережах почали лунати заклики закрити усі сайти, які отримують російське фінансування. Одним з таких є спортивний портал ua.tribuna.com. Depo.Сектор проаналізує аргументи "за" і "проти".

"Трибуна" - один з багатьох російськомовних ресурсів про український спорт і все, що з цим пов'язано. Почав роботу у 2013-му році. Він є підрозділом російського Sports.ru, який частково фінансує портал. Місія - об'єднати всіх українських вболівальників і створити найбільш потужне ком'юніті. Так вони про свою мету пишуть самі. По факту, окрім стрічки новин, блогів - це і форум, де користувачі викладають свої матеріали-бачення.

Чи варто закрити портал?

З агресором, який розгорнув війну в твоїй країні, співпраця, якою б вона, на перший погляд, "мирною" не була, є щонайменше неетичною. І це ж навіть, якщо "трибуна" не бізнеспроект... В іншому випадку питання звучить гостріше. Проект російськомовний, а після квот на телерадіомовленні, мабуть час популяризувати українську мову і в Інтернеті. Трибуна ж досі навіть не спромоглася зробити україномовну версію сайту, часто мотивуючи це тим, що такий апгрейд коштує грошей та робиться досить важко. Подекуди ультрас та читачі закидають інтернет-ресурсу провокаційну позицію в "українських питання".

Закривати не можна?

А тут, мабуть, найкраще процитувати головного редактора сайту Сергія Болотнікова і його аргумент, чому сайт повинен працювати:

Тож чи доцільно вдаватися до таких радикальних кроків кожен, зважаючи на аргументи, хай вибирає для себе сам. Проте сперечатися з потребою українізації ЗМІ, зокрема і спортивних, мабуть не буде ніхто. Враховуючи останні тенденції, варто відзначити, що рано чи пізно, як мінімум українська версія російськомовних порталів з'явиться, бо без неї вони не зможуть працювати в правовому полі. Цей час настане.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme