"Олімпік" - "Динамо": І знову гра рукою

Розбираємо суддівські рішення у матчі 9 туру УПЛ між "Олімпіком" та "Динамо"

"Олімпік" - "Динамо": І знову гра рукою…

Момент на 24-й хвилині в матчі Олімпік - Динамо істотно вплинув на кінцевий результат поєдинку. Євро-Рейтинг не вважає, що Олімпік був здатний переписати сценарій гри: в надто різний футбол грали сьогодні обидва клуби. Однак, якби пенальті не було, рахунок 1-0 міг виявитися недостатнім для нинішнього Динамо. Пенальті, судячи з усього, зняв майже всі питання ще в першому таймі.

За підсумками призначення пенальті було два питання: чи була гра рукою в м'яч (або м'яч знайшов руку) і чи була це рука (або плече). Розберемо обидва питання по черзі.

У футболі розглядають кілька ситуацій контакту руки і м'яча: м'яч «знайшов» руку (випадковий, ненавмисний характер торкання), рука «знайшла» м'яч (усвідомлений, умисний рух руки гравця назустріч м'ячу, що не носить характер неспортивної поведінки і наміру позбавити суперника очевидної переваги), рука навмисне «знайшла» м'яч (рука не тільки знаходить м'яч, але в результаті вчиненого порушення, суперник позбавляється переваги). Що відбувалося в штрафний Олімпіка на 24 хвилині?

"Олімпік" - "Динамо": І знову гра рукою - фото 1

Сидорчук прийняв м'яч в куті штрафного, спиною до воріт. Потім спробував перекинути його через опорника господарів, який знаходився за його спиною, щоб загрожувати воротам. Доронін, який не чекав такого розвитку ситуації, інстинктивно підняв руку, перериваючи політ м'яча. Користуючись футбольною термінологією: «гравець навмисне підняв руку назустріч м'ячу, який летить». Крім цього, не було зафіксовано спроби уникнути контакту з м'ячем, на що також зобов'язаний звертати увагу суддя. Саме цей момент видно на першому малюнку. Він трактується однозначно - порушення. Якщо воно відбувається у штрафному майданчику, карається призначенням пенальті.

"Олімпік" - "Динамо": І знову гра рукою - фото 2

Однак кадр саме з цього ракурсу залишає неоднозначне враження: в яку частину руки на від плеча до кисті потрапив м'яч. Що не в кисть - це зрозуміло. Можливо – це була гра плечем?

Дивимося Малюнок 2. М'яч контактує з плечем (плече - все, що вище ліктя). Гра цією частиною руки завжди сприймалася суддями неоднозначно. Тому навіть з'явилося роз’яснення. «Гра рукою» включає в себе не тільки гру кистю руки, але і гру передпліччям і частиною плеча.

"Олімпік" - "Динамо": І знову гра рукою - фото 3

Співставимо Малюнок 2 з картинкою, що зображує руку. Зрозуміло, що мала місце гра плечем. Але, саме тією його частиною, застосовувати яку для переривання польоту м'яча заборонено (відзначено червоним).

Думка Євро-Рейтинг: рішення Анатолія Жабченко про призначення пенальті було вірним. Момент був складний, динамічний. Арбітр займав правильну позицію (див. Малюнок 2) і грамотно оцінив ситуацію.

Від себе додамо: гра рукою виглядала далеко не так видовищно, як в 7-му турі. Що робити, там була рука майстра, тут - плече учня.

Детальний аналіз суддівства в 9-му турі буде надано в понеділок, за підсумками всіх матчів. Також будуть виставлені оцінки арбітрів і зміни їхніх позицій в Рейтингу впливу арбітрів.

Рейтинг впливу арбітрів – оцінка ступеня впливу суддів на кінцевий результат матчу. Оцінювання проводиться на основі інформації про прийняті арбітром під час гри рішеннях: призначені штрафні, пенальті, винесені попередження, зараховані або скасовані голи та ін.

Рейтинг розраховуються за результатами кожного туру чемпіонату України. Розрахунок проводитися за методикою Рейтингового агентства Євро-Рейтинг за аналітичної, інформаційної та графічної підтримки Media Team.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme