Провал Коноплянки, перший трофей Шахова та інші пригоди українців в Європі

Підбиваємо підсумки виступів українських футбольних легіонерів в Європі цими вихідними

Провал Коноплянки, перший трофей Шахова…

Німеччина

Вкотре невдалими виявилися футбольні вихідні для українських представників в Бундеслізі. Наші легіонери в складі "Байєра" (Владлен Юрченко) та "Дармштадта" (Артем Федецький, Денис Олійник та Ігор Березовський) взагалі не потрапили до заявки своїх команд на матчі, а от хавбек "Шальке" Євген Коноплянка нарешті зіграв за команду, при чому з перших хвилин – проти "Фрайбурга", але нічим хорошим це не завершилося ні для команди, яка програла 0:2, ні для самого Коноплянки, який нічого яскравого та конструктивного не продемонстрував і був замінений на 61-й хвилині.

Іспанія

Артем Кравець продовжує відновлюватися від травми, а тим часом його "Гранада", яка ще раніше оформила виліт з елітного дивізіону Іспанії, з тріском програла вдома мадридському "Реалу" – 0:4, причому розгром столичні гості оформили ще до перерви і напіврезервним складом.

Команда іншого Кравця – Василя, також поступилася, але вже у матчі Сегунди – другого іспанського дивізіону. "Луго" не встояв на полі "Тенеріфе" – 1:2, а Кравець відіграв повний матч.

Італія

"Фрозіноне" українця Василя Прийми бореться за пряму путівку до Серії А і вихідними зробив важливий крок у цьому напрямку, перемігши з рахунком 1:0 "Трапані". Шкода, що сам Прийма участі у матчі не брав – всю гру просидів на лаві для запасних.

Бельгія

"Генк" Руслана Маліновського переграв "Ейпен" – 2:1, а сам український хавбек, відсвяткувавши 24-й день народження посеред тижня, відіграв повний матч без заміни.

Інші представники України в Бельгії зіграли менш успішно, або ж не зіграли взагалі. До числа перших належить Андрій Тотовицький, який вийшов на заміну на початку другого тайму за "Кортрейк", але його команда "згоріла" вдома "Розелару" – 0:3. А Болбат ("Локерен") і Безус ("Сент-Трюйден") за свої команди не зіграли і навіть не потрапили до заявки на матчі.

Греція

Чудові новини з Греції! Євген Шахов у складі ПАОКа став володарем кубку цієї країни. Щоправда, у фіналі команда Шахова перемогла команду іншого українця – АЕК Дмитра Чигринського з рахунком 2:1. При цьому обидва українці провели на полі повний матч.

Нідерланди

ПСВ Олександра Зінченка зіграв нічию на полі "Гронінгена", а от сам українець похизуватися хвилинами на полі не може, більше того – цього разу Зінченка не виявилося навіть у заявці на матч. Можливо, в клубі не оцінили його інтерв'ю про те, що він нещасливий в Ейндховені.

Туреччина

"Фенербахче" Олександра Караваєва вирвав нічию у "Бешикташа" – 1:1, проте самого українця не виявилося навіть у заявці на топ-матч чемпіонату Туреччини.

"Карабюкспор" Селезньова, Блізніченка та Рибки свій матч туру проведе лише сьогодні ввечері.

Польща

Своєрідне "українське дербі" відбулося днями в Польщі: "Лєх" з Володимиром Костевичем в основі переміг з рахунком 3:0 "Термаліку" Артема Путівцева, причому один з голів у матчі забив саме Путівцев. Нажаль, у власні ворота.

Ця перемога дозволила "Лєху" вибратися на перше місце в турнірній таблиці чемпіонату за додатковими показниками, адже команда ще двох українських легіонерів у Польщі – "Ягеллонія" Дмитра Хомченовського і Тараса Романчука, не змогла перемогти на виїзді "Корону" – 1:1. І треба ж такому статися – гол за господарів забив ще один наш співвітчизник Сергій Пилипчук! Справжний кругообіг українців в польському футболі.