Чому Україна та Росія не зіграють в Лізі Націй УЄФА

Вчорашня новина про те, що збірні України та Росії потрапили до одного дивізіону нового турніру від УЄФА – Ліги націй, викликала великий резонанс

Чому Україна та Росія не зіграють в Лізі…

Що таке Ліга націй і навіщо її створюють

Ліга націй – новий турнір від УЄФА, за допомогою якого європейська футбольна влада хоче повернути інтерес до матчів національних збірних. У вересні 2018 року відбудуться перші матчі Ліги націй УЄФА, в рамках якої 55 європейських збірних поведуть боротьбу в чотирьох дивізіонах. Всі 55 команд будуть розподілені по чотирьох дивізіонах: A, B, C і D - відповідно до їх становища в рейтингу УЄФА для національних збірних на кінець Європейської кваліфікації ЧС-2018 (на 15 листопада 2017 року).

У дивізіон A потраплять 12 команд з найвищим рейтингом, 12 наступних - в лігу B, наступні 15 - в лігу C, а 16 останніх - в лігу D. Дивізіони A і B будуть складатися з чотирьох тріо. Дивізіон C буде складатися з одного тріо і трьох квартетів Дивізіон D буде складатися з чотирьох квартетів Процедура жеребкування буде затверджена пізніше.

Ліга націй враховує принцип підвищення команд в класі і вильоту в дивізіони нижче. Підсумкове становище команд в Лізі націй визначатиме склад кошиків для жеребкування наступних Європейських кваліфікацій, а також може дозволити пробитися на Євро, в разі невдалого проходження основної кваліфікації.

Як розподілені команди по дивізіонам

Останній проміжний рейтинг УЄФА для національних збірних був складений 26 березня 2017 року по завершенні осінньої програми відбіркових матчів ЧС-2018 (не плутати з окремим рейтингом ФІФА). Якби склад дивізіонів Ліги націй визначався цим рейтингом, то картина виглядала б наступним чином:

ДИВІЗІОН A (чотири групи по три збірні): Німеччина, Франція, Португалія, Бельгія, Іспанія, Англія, Швейцарія, Італія, Хорватія, Польща, Ісландія, Боснія і Герцеговина.

ДИВІЗІОН B (чотири групи по три збірні): Ірландія, Росія, Австрія, Швеція, Словаччина, Уельс, Україна, Нідерланди, Північна Ірландія, Чехія, Туреччина, Угорщина.

ДИВІЗІОН C (одна група з трьох збірних і три групи по чотири збірні): Греція, Румунія, Словенія, Ізраїль, Сербія, Данія, Болгарія, Албанія, Шотландія, Чорногорія, Норвегія, Литва, Азербайджан, Кіпр, Вірменія.

ДИВІЗІОН D (чотири групи по чотири збірні): Естонія, Фінляндія, Білорусь, Грузія, Фарерські острови, Латвія, Македонія, Казахстан, Молдова, Люксембург, Ліхтенштейн, Косово, Мальта, Андорра, Сан-Марино, Гібралтар.



То що, тепер Україна і Росія мають зіграти між собою?

Ні. І на це є мінімум три причини. Перша – склад ліг носить попередній характер. Офіційний склад груп буде оголошений тільки після закінчення Європейської кваліфікації в листопаді, тому у збірних ще є всі шанси піднятися дивізіоном вище або опуститися нижче.

Друга причина – навіть потрапляння до одного і того ж дивізіону не є гарантією особистої зустрічі, адже в середині дивізіонів команді будуть розбиті на групи, а тому Україна та Росія можуть розминутися при жеребкуванні.

І нарешті – третя причина. Скоріше за все УЄФА зробить усе, аби "розвести" збірні України та Росії, як робить це вже протягом трьох років при жеребкуванні клубних турнірів. Тому наразі можна констатувати лише те, що українська та російська збірні мають схожий рейтинг у класифікації УЄФА, але мають дуже маленькі шанси зіграти одна з одною в офіційному матчі.

P.S. Вже під час підготовки матеріалу до виходу в УЄФА офіційно повідомили про те, що збірні України та Росії не зможуть зустрітися на груповій стадії Ліги націй. Таке саме виключення зробили і для Вірменії з Азербайджаном.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme