Чому для гравців "Шахтаря" Росія - братня країна

У більшості людей перехід "гірника" Будківського до російського "Анжі" викликав шквал критики. Чому ви дивуєтеся? Це ж "Шахтар"

Чому для гравців "Шахтаря" Росія - братн…

Форвард "Шахтаря" та збірної України Пилип Будківський на правах оренди перейшов у російський "Анжі". Шквал критики в соцмережах, на форумах, крики "зрада", не патріот.... Але давайте поглянемо на ситуацію з іншого боку. Донецький "Шахтар" представляє регіон, в якому завжди були досить сильні проросійські настрої. Російські гранти були присутні в освіті, бізнесі та навіть культурі. Російська мова в даному регіоні є панівною. Більше того, у часи розкуркулення, а також після трагічних подій 30-х років, на Донбас переїхало багато російських переселенців. Ще більше росіян їхали у гірничий регіон працювати на шахтах завдяки досить високим зарплатам у шахтарів в часи СРСР. 

За часів Незалежності, завдяки вже згаданим російським грантам, а також родинним зв'язкам, вплив нашого північного сусіда в Донецьку був досить відчутний. Якщо додати до цього російський вектор політиків, котрі представляли Донбас, президента Януковича, головного інвестора "Шахтаря" Ріната Ахметова, ці настрої лише посилювалися. І тепер ключове питання: а ви змогли б бути українським патріотом, якби жили в Донецьку?.

Пилип Будківський - далеко не перший український футболіст "Шахтаря", який їде на Росію. Раніше туди, ще до війни, втік Анатолій Тимощук. У 2014-у році Олександр Зінченко розірвав контракт з "Шахтарем", а в 2015-у він став гравцем "Уфи". Богдан Бутко переходив у "Амкар" на правах оренди, Євген Селезньов, який є вихованцем клубу, був у "Кубані" перед поверненням в "Шахтар". Більше того, відомий агент Вадим Шаблій, рідним містом якого є Донецьк, активно прилаштовує на Росії своїх клієнтів. 

Міщенко ("Рубін"), Ковальчук ("Томь"), Селезньов ("Кубань"), Будківський ("Анжі")... Це все клієнти Вадима Шаблія. Для цих людей не існує війни. Лише бізнес, території для заробітку. 

Один із волонтерів, які перед ЧЄ-2016 хотів зібрати підписи гравців збірної України на прапорі для воїнів АТО, розповів показову історію.

"Під час Євро трапився цікавий і показовий інцедент. Потрібно було підписати прапор для бійців АТО. Але знайшлась група гравців які публічно відмовились, мотивуючи так: "А мы не будем подписывать. У нас к этому другое отношение". Волонтер натякнув, що це були гравці "одного відомого клубу".

Як відомо, під час підготовки до Євро на Сардинії група футболістів вирішили мешкати окремо від команди, доплативши за бунгало. І це були саме футболісти "гірників". Про цей випадок навіть розповідав член Виконкому ФФУ Артем Франков. 

Але не варто засуджувати цих людей. Просто потрібно збагнути нарешті, що в голові у них існує дві України. Одна - незалежна, вільна. А інша - територія для заробітку. 

Єдина проблема, що ці люди є гравцями збірної України. На жаль.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme