Ахмет-Ліга. Чому Прем'єр-ліга працює в інтересах "Шахтаря"

Повноцінний сезон 2016/2017 за президентства Володимира Генінсона дуже швидко дав зрозуміти, в чиїх інтересах працює Прем'єр-ліга

Ахмет-Ліга. Чому Прем'єр-ліга працю…

Чемпіонат 2016/2017 без інтриги добігає свого кінця. Реформована система проведення змагань з 12 команд у два етапи з діленням на шістки після двоколового першого етапу себе не виправдала. Інтрига у боротьбі за чемпіонство та "срібло" померла ще після першого етапу. "Шахтар" перед 23 туром (першим у другому етапі) випереджав "Динамо" на 14 очок - 60 проти 46. А "Зоря" - потенційний борець за "срібло" - відстала від "Динамо" на 8 очок - 46 проти 38. Паралельно з цим знизилася і середня відвідуваність. Якщо в сезоі 2015/2016 вона була 5 018, то сьогодні, навіть після рекорду на матчі "Динамо" - "Шахтар" в 26-му турі, вона становить 4 361 вболівальник.

Проте, нещодавно в УПЛ визначилися з форматом чемпіонату на наступний сезон 2017/2018. Не дивлячись на те, що ряд клубів, включно із "Карпатами" та "Динамо", підтримували збільшення кількості учасників до 14 чи 16-ти, а також повернення до традиційної двоколової системи, формат залишиться таким, як і сьогодні з невеличким бонусом у вигляді плей-офф.

Ми раніше писали про всі варіанти форматів, які були представлені ПЛ на розгляд клубам, однією з яких була "шахтарська". Сьогодні ж на виході ми отримали пропозицію від "Шахтаря" з однією зміною. "Гірники" пропонували формат із першим етапом у два кола і після цього поділ на шістки в другому етапі, після чого мали відбуватися плей-офф. Щоб підвищити мотивацію у другій шістці пропонувалося, щоб її переможець, по завершенні другого етапу, грав плей-офф за Лігу Європи з п'ятою чи четвертою (залежно від розкладів) командою першої шістки у два матчі. Прем'єр-ліга відмовилася від цього, мабуть тому, що в такому випадку шоста команда першої шістки гарантовано пролітала повз єврокубки. А сьома команда з другої шістки через голову шостої могла пролізти у Європу, перемігши у плей-офф умовну п'яту. Наразі всі учасники ЛЧ та ЛЄ визначатимуться в першій шістці. Натомість залишили пропозицію "гірників" по другій шістці з плей-офф. Тепер 12-та команда УПЛ гарантовано вилітає до Першої ліги, а 11-та команда УПЛ гратиме стиковий матч із другою командою Першої ліги, а 10-та команда УПЛ - з третьою командою Першої ліги за право лишитися в еліті. Стики будуть з двох матчів.

Чому Прем'єр-ліга виступає проти збільшення команд

Відповідь, на перший погляд лежить на поверхні - інфраструктура клубів-"першачків" не відповідає вимогам УПЛ. Шість клубів Першої ліги проходили атестацію для участі в УПЛ. Це "Іллічівець", "Десна", "Верес", "Черкаський Дніпро", "Арсенал-Київ" та "Геліос". За Регламентом цього сезону до Першої ліги з УПЛ мають вилітати дві команди. Відповідно, наразі з Першої ліги до еліти виходять "Іллічівець" і друга команда - "Десна" або "Верес". Проте як в Чернігові так і в Рівному стадіони не відповідають рівню УПЛ. У Рівному стадіон "Вереса" готують до реконструкції, але наразі він в плачевному стані.

У Чернігові стадіон "Десни" вже реконструюють, завершити обіцяють в травні. Теоретично, команда зможе підвищитися в класі.

Інші ж команди, які проходили атестацію, як мінімум за спортивним принципом в еліту не відберуться. Звичайно, чисто теоретично, якщо б було прийняте рішення розширювати УПЛ, то можна було б зробити це за рахунок "Черкаського Дніпра" та "Геліоса", які мають стадіони (у перших немає проблем із академією) проте розширення не буде і на це є певна причина - нинішня схема повністю влаштовує "Шахтар".

Враховуючи те, що "гірники", які вже практично чемпіони і гарантовано потраплять у груповий раунд Ліги чемпіонів сезону 2017/2018, збережуть склад під ЛЧ, то вони у наступному сезоні так само вже у першому етапі можуть гарантувати собі перше місце. З чотирьох очних матчів з "Динамо" донецькому "Шахтарю" достатньо буде виграти два, щоб отримати перевагу +6, а до цього ще додаватимуться поєдинки з дружнім "Іллічівцем", який не буде дружнім до киян, а також "Зорею". "Динамо" ж в умовах реорганізації ще довго не стане на ноги і не зможе скласти повноцінну конкуренцію "гірникам". Саме тому, між іншим, навіть не розглядався поділ очок на 2 після першого етапу, що могло зберегти інтригу (так роблять у більшості європейських чемпіонатів з двоетаповою структурою). "Шахтарю" це банально не треба - чемпіонство і вихід до ЛЧ дає гарантовані кошти (12, 7 млн євро за участь в груповому етапі + частину від загального маркетингового пулу). І схоже тому президнт УПЛ Володимир Генінсон не сильно підтримував клуби у пропозиціях формату в три кола чи збільшенні кількості учасників ліги, кидаючи репліки на деякі у стилі "самі шукайте спонсорів", як розповідав технічний директор "Карпат" Тарас Гордієнко Tribuna.com. Досить сумно також те, що в Прем'єр-лізі наразі не зізнаються у тому, що у них немає спонсорів на наступний чемпіонат. Контракт з "Парі-матч" на $2 млн добігає кінця. В нинішніх умовах навряд чи якийсь зі спонсорів буде готовий викласти таку суму. А чи підуть букмекери, у яких є гроші, в УПЛ, де поки що грають "дивні матчі" - питання відкрите.

Наразі можна говорити, що формат наступного сезону не має нічого спільного із розвитком футболу і підвищенням цікавості до чемпіонату. Інтрига завдяки плей-офф між аутсайдерами ПЛ і лідерами Першої ліги виглядає сумнівною з точки зору підвищення інтересу до матчів чемпіонату як такого. Наступний чемпіонат виглядає підлаштованим виключно під один клуб. Але хто в цьому винен?

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme