Якою буде збірна України на Євро-2016
За 60 днів до початку Євро-2016 Depo.Сектор пробує зазирнути у майбутнє і спрогнозувати те, як зіграє збірна України на головному турнірі Старого світу
- Сектор
-
12 квітня 2016 07:11
Березневі товариські матчі і не дуже багатий кадровий вибір Михайла Фоменка дають нам змогу вже зараз назвати перелік гравців збірної України з 23-х прізвищ, які поїдуть у Францію, і помилитися при цьому максимум у 2-3 кандидатах, якщо в ситуацію не втрутяться травми. Отже, давайте спершу складемо українську заявку на Євро, а потім подумаємо над тим, як ці люди будуть грати.
Хто поїде на Євро в збірній України?
Воротарі (3): П'ятов, Бойко, Шевченко
Про запас: Рибка, Каніболоцький
У воротарській лінії у Фоменка нині чітка субординація: Андрій П'ятов "залізно" основний, якщо здоровий, за спиною у нього Денис Бойко, який має достатньо досвіду і вмінь, аби замінити основного кіпера навіть у екстремальній ситуації, а у якості учня на турнір скоріше за все поїде Микита Шевченко.
Теоретично третім можна взяти на Євро і когось з більш досвідчених голкіперів, але навіщо? Все одно просидять на лавці, а для 23-річного хлопчини навіть такий досвід може бути корисним.
Захисники (6): Кучер, Ракицький, Федецький, Хачеріді, Шевчук, Каменюка
Про запас: Селін, Путівцев, Бутко, Пилявський, Ордець, Кривцов
Багато хто вважає, що в заявці збірної на великий турнір повинно бути семеро, а то і восьмеро захисників, але для збірної України, на мій погляд, достатньо буде і шести. Весь відбір на Євро команда Фоменка відіграла практично п'ятьма оборонцями – Шевчук і Федецький на флангах, Хачеріді і Ракицький у центрі, і Кучер "на підхваті". Якщо у тренерського штабу такий високий рівень довіри до цієї п'ятірки, то який сенс везти на Євро багато "туристів"? Досить буде згаданої п'ятірки та універсального флангового бека, яким може стати, наприклад, Микита Каменюка.
Інша справа, що на Росії грає талановитий і спритний Богдан Бутко, який міг би теоретично бути дуже корисним, особливо, якщо з Федецьким будуть проблеми. Але головна проблема – клубна прописка Бутка. Поки він грає у Пермі, його шанси заграти за збірну не дуже високі, так само як і у Пилявського, хоча його необхідність для збірної не така висока.
Впевнено грає в останній час і Ордець з "Шахтаря", теоретично його можна було б взяти на великий турнір, але знову ж – навіщо команді ще один центрбек, якщо ставку на нього точно не зроблять? Кого він замінить, якщо є Кучер, а під час Євро не буде матчів "Шахтаря", тому і здоров'я Ракицького не має несподівано погіршуватися?
Півзахисники (11): Гармаш, Ротань, Рибалка, Сидорчук, Степаненко, Гусєв, Коваленко, Коноплянка, Ярмоленко, Тимощук, Малишев
Про запас: Петряк, Караваєв, Олійник, Зінченко, Малиновський, Буяльский
"Більше опорників! Треба ще більше опорників!" Жарти жартами, але що поробиш, якщо українська земля багата саме на футбольні таланти цього амплуа? Треба якось їх усіх використовувати, а враховуючи той факт, що тренерський штаб полюбляє задіяти в грі руйнівників по максимуму, не здивуємося, якщо в фінальній заявці на Євро опорників буде більше, ніж усіх захисників. Шанси на це сильно виростуть особливо тоді, якщо у Францію поїде Тимощук, а все до цього, здається, йде. Його присутність у складі особисто автора цих рядків не буде надихати на оптимізм, але Фоменко і Шевченко в гарних стосунках з капітаном Анатолієм, тому навряд чи "відчеплять" ветерана від заявки.
Хоча місце легіонера з могутнього чемпіонату Казахстану міг би зайняти хтось з більш молодих, або навіть з тих, кого ми всі почали потроху забувати – Малиновський і Олійник. В плані конструктиву ці хлопці могли б бути більш корисними, але наразі, таке враження, просто випали з поля зору наших тренерів збірної. Дивна штука – за чемпіонатом Казахстану Фоменко пильно стежить, а Бельгія та Голландія – "то таке", як сказав би метр українського тренерського цеху.
Окремо треба сказати про Івана Петряка. Якщо чесно,дуже хочеться, щоб цей хлопчина був з нашою командою у Франції. Але, по-перше, він може просто не потрапити ц заявку через конкуренцію, а, по-друге, зламані ребра після матчу з "Дніпром", судячи з усього, завадять гравцю "Зорі" (чи, мабуть, вже "Шахтаря") підійти до старту Євро у повній бойовій готовності.
Форварди (3): Зозуля, Кравець, Будківський
Про запас: Селезньов, Гладкий, Девіч
Фоменко у березневих товариських матчах чітко дав зрозуміти – Зозуля "наше все" у нападі. І якщо Андрій Шевченко раптом не вирішить поновити кар'єру на період проведення Євро, то Михайла Івановича можна зрозуміти у такому виборі. Форвард "Дніпра" на даний момент є і правда найбільш вмілим та універсальним нападником України, до того ж по весні перебуває у непоганій формі.
Будківський ще надто молодий і недосвідчений для ролі лідера атаки, Кравець може бути корисним у ролі джокера (а як показують його ігри за "Штутгарт", то і у ролі додаткового "стовпа" нападу, якщо треба буде сильніше тиснути на суперника), Селезньов дуже зайнятий годуванням своєї сім'ї і рахуванням російських грошей, Гладкий не в формі, а про ще одного "росіянина" Девіча, здається, вже забули в Будинку футболу на Лабораторному, 7а.
Як буде грати збірна України?
Майже не лишається сумнівів у тому, що на груповому етапі Євро-2016 збірна Фоменка використає дві ігрові моделі – "під німців" та "під поляків та нортайрішів". В принципі, ці моделі не дуже будуть відрізнятися одна від одної, враховуючи те, що обережність – слово, яке має бути на емблемі ФФУ в часи роботи Михайла Івановича. Різниця, цілком ймовірно, полягатиме або в кількості опорників, або в їх ігровій націленості.
Спробуємо відобразити це схематично. Отак буде грати збірна України у матчах з Польщею та Північною Ірландією.
А так – в грі проти Бундестім.
Причому не виключено, що замість Ротаня ми можемо побачити когось ще більш руйнівного і головне – молодого та енергійного. При всій повазі до Руслана, на німців треба випускати людей, що готові відіграти повний матч на максимумі.
В цьому контексті турбує також ситуація з Шевчуком. Ветеран "Шахтаря" програв конкуренцію в клубі Ісмаїлі, практики в В'ячеслава не так багато, тому можна було б задуматися над варіантами заміни хоча б у матчі з Німеччиною. Каменюка – варіант №1, а от варіант №2 – експериментальний, з переведенням на фланг Ракицького (колись Ярослав там грав багато і корисно) і парою центральних захисників Кучер – Хачеріді. Так, ризиковано і, напевно, не в стилі Фоменка, але може варто хоч якось здивувати чемпіонів світу? Час подумати над сюрпризами ще є.
Турнірна стратегія збірної України
Як зауважили уже багато користувачів соціальних мереж, не виключено, що декілька збірних проб'ються у плей-офф Євро-2016, набравши на груповому етапі всього 3, а може і 2 очка. Враховуючи обережність, присутню збірній України при тренері Фоменко, можна цілком уявити, що і наша команда може опинитися у числі цих команд. А що? Захищатися ми вміємо (якщо не враховувати нервові періоди, що як правило припадають на останні хвилини другого тайму), то чому б не продемонструвати ці вміння всій Європі та не "відкатати" три нічиї з гарантованим хепі-ендом?
Втім є один нюанс – гра з Німеччиною. Треба бути великим оптимістом, щоб завчасно записувати в актив українців турнірний бал після зустрічі з чемпіонами світу, нехай вони зараз переживають зміну поколінь. А тому, якщо з німцями здобути бажаний результат не вдасться, нічиїми тут вже можна не допомогти справі, і доведеться грати на перемогу, як мінімум, в матчі з північними ірландцями.
У цьому контексті збірній України дуже пощастило з календарем. Саме з Бундестім ми починаємо свій турнірний шлях, і навіть у випадку невдачі матимемо ще дві зустрічі з більш слабкими опонентами, щоб відкоригувати своє становище. Якщо програємо, то з Північною Ірландією вже точно маємо грати на перемогу. Якщо ж вдасться шокувати футбольну Європу відібраними у Німеччини очками, то надалі вже можна включати всю свою обережність і навіть спробувати замахнутися у групі на місце вище.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:55Визначився суперник футбольної збірної України у боротьбі за місце у дивізіоні A Ліги націй
- 00:44 Збірна України з футболу перемогла Албанію і вийшла у плейоф Ліги націй ВІДЕООГЛЯД ГРИ ФОТО Відео
- 13:45 Зрадник Тимощук через швейцарський суд добився скасування спортивних покарань щодо себе
- 11:30Українські тенісистки у карколомному матчі перемогли австрійок і повернулися в боротьбу за участь у фіналі головного командного турніру світу
- 14:42Після перемоги над 58-річним Майком Тайсоном блогер Пол викликав Макгрегора на бій за правилами ММА
- 21:28 Збірна України не змогла втримати перемогу над командою Грузії в Лізі націй
- 13:17Шевченко і Суркіс програли у футбол молодим казахам
- 13:41Фільм про перший бій між Усиком і Тайсоном Ф’юрі випустить Netflix ФОТО
- 19:15"Платять копійки": Мільйонер Тайсон Ф’юрі розкритикував сучасний бокс за "низькі гонорари" Відео
- 15:35 "Олександрія" б’є чергового суперника, "Динамо" дихає у спину, "Шахтар" наздогнав лідерів: відеоогляд 13-го туру УПЛ Відео
- 15:33У 45 років помер чемпіон з боксу В’ячеслав Узелков
- 12:25Київське "Динамо" – найгірша команда Ліги Європи на екваторі групового турніру
- 13:54Зіграно половину турів групової фази в Лізі чемпіонів: яке місце посідає український "Шахтар"
- 14:57 Перший за 60 років іспанець, ще й опорник: "Золотий м’яч"-2024 вручили Родрі, і це спричинило скандал ФОТО
- 15:06 Київське "Динамо" врятувалося у грі проти "Шахтаря" та інші матчі 11 туру УПЛ ВІДЕООГЛЯД Відео
- 23:18Ярослава Магучіх виборола звання найкращої легкоатлетки року в Європі
- 13:05 Під пильними поглядами Залужного і Шевченка: хто став кращим гравцем матчу гри Ліги чемпіонів "Арсенал" – "Шахтар" ФОТО
- 14:20Зіграно першу третину чемпіонату України з футболу у Прем’єр-лізі: лідирує "Динамо" ВІДЕООГЛЯД ТУРУ Відео
- 13:29Авторадіо і XSPORT створили спільний проєкт про все найцікавіше у світі спорту Відео