Як українські біатлоністки подарували надію на медаль в естафеті

Українки не змогли поборотися за медалі в індивідуальній гонці на ЧС з біатлону, проте показали дуже стабільні та високі результати

Як українські біатлоністки подарували на…

Сьогодні в австрійському Хохфільцені завершилася жіноча індивідуальна гонка на чемпіонаті світу з біатлону. Завершилася знову без медалей у скарбничці України, але, незважаючи на це, змагання подарували нам велику надію на те, що перша медаль у нашої команди з'явиться вже за два дні. Саме тоді, 17 лютого, відбудеться жіноча естафета у Хохфільцені, і сьогоднішні результати наших красунь змушують з великою надією очікувати гонку в п'ятницю.

Чому ми маємо підстави так вважати? Справа у тому, що, хоч сьогодні українки і опинилися далеченько від медалей, проте в цілому показали дуже рівні та високі результати. Одразу дві українки опинилися в Топ-10 – Джима (9 місце) і Підгрушна (10). На 20-му місці фінішувала Ірина Варвинець, а Анастасія Меркушина стала 33-ю, що, в принципі, аж ніяк не можна вважати провалом. Відомо, що естафета – це командна робота, тому там буде дуже важливо, щоб всі 4 учасниці демонстрували нехай і не найкращі показники, але стабільно високі. Саме це сьогодні і зробили наші дівчата – ніхто з них не був абсолютно кращою, але на чотирьох вони набрали багато балів у свої рейтинги, суттєво покращивши доробок всієї країни.

Дивимося. Одразу дві українки в Топ-10. Серед інших країн таке вдалося повторити сьогодні лише Німеччині – точніше, німкені навіть випередили нас за цим показником, адже в десятці їх було троє. А от інші країни таким представництвом в Топ-10 похизуватися не змогли. Більше того – якщо ми візьмемо вже Топ-20, то тут три українки, і з нами можуть тягатися лише все ті ж німкені, а також представниці Білорусі, які сьогодні теж приємно здивували.

А тепер подивимося на інші країни, які будуть фаворитами у жіночій естафеті. Чехія – є Коукалова, яка фінішувала 2-ю, але потім – Пушкарчикова лише 23-тя, а за нею Віткова аж 50-та. Франція – взагалі провал, адже Аймоньє – 25-та, а Шевальє – 38-ма. Італія – тут вдало фінішувала Рунггалдьє – вона виграла бронзу, але за нею Вірер на 16-му місці і Вітоціі аж 36-та. Про росіянок навіть казати нічого сьогодні не будемо – краща з них приповзла до фінішу 26-ю, а за нею – прірва…

Отже, якщо всі наші чотири учасниці за найближчі два дні зможуть зберегти таку ж форму і концентрацію при стрільбі (а краще навіть підвищити останній "елемент програми"), то за медалі ми точно маємо позмагатися. Звісно, маємо додати в якості негативного фактору для українок ще і тиск, які вони неодмінно будуть відчувати – все ж саме від естафетної жіночої збірної з самого початку медалі чекали більше за все, але з цим вже мають впоратися тренери і самі дівчата. На те вони і професіонали своєї справи. Ми лише відзначимо, що особисті гонки перед естафетою для українок пройшли чудово і з такими результатами в п'ятницю ми маємо всі шанси на медаль.